Meklēt
Izvēlne

Atvērta pieteikšanās keramikas konkursam "Mino"

Mākslinieki no visas pasaules aicināti iesniegt pieteikumus 10. Starptautiskajam keramikas konkursam „Mino” – vienam no pasaulē lielākajiem keramikas festivāliem, kas notiek reizi trīs gados Japānā un ietver plašu kultūras norišu programmu. Pieteikumi konkursam tiek pieņemti līdz 2014. gada 10. janvārim. Pats festivāls norisināsies 2014. gadā no 12. septembra līdz 19. oktobrim.

Rīkotāji konkursu uztver kā iespēju domāt un diskutēt par keramiku – tradīciju, kuras vēsture ir vairāk nekā 10 000 gadu sena. Vienlaikus konkursa mērķis ir sekmēt keramikas kā industrijas un mākslas attīstību, ļaujot vienuviet satikties nozares profesionāļiem un interesentiem no visas pasaules. Iepriekšējā konkursā tika iesniegti 2777 pieteikumi no 57 valstīm. Arī šogad iecerēts, ka žūrijas veidota pieteikumu izlase – aptuveni 200 darbi – būs skatāma konkursa izstādē.

Pēdējā laikā līdz ar jaunu materiālu, tehnoloģiju un starpdisciplīnu pieejas ienākšanu nozarē keramikas industrija piedzīvo strauju attīstību. Konkursa rīkotāji rosina pieteikt netradicionālas idejas un darbus, kas raugās keramikas nākotnē. Konkursam nav izvirzīta viena noteikta tēma, taču pieteikumus iespējams iesniegt divās kategorijās: keramikas dizains un keramikas māksla. Iesniegt var darbus, kas nav bijuši iepriekš izstādīti, nodoti ražošanā, atspoguļoti medijos vai interneta resursos.

Attiecībā uz pieteicēju kvalifikāciju nav noteikti nekādi ierobežojumi. Piedalīties konkursā var individuāli mākslinieki, grupas, apvienības vai uzņēmumi. Katrs pieteicējs var iesniegt līdz sešiem pieteikumiem.

Iesniegtie pieteikumi tiks vērtēti trīs posmos. Pirmajā kārtā žūrija vērtēs iesniegtos pieteikumus, atlasot dalībniekus otrajai kārtai. Otrajā kārtā žūrija izvirza pretendentus finālam. Savukārt trešajā kārtā, jau pamatojoties uz konkursantu iesūtītajiem darbu oriģināliem, žūrija nosaka balvu un īpašo atzinību saņēmējus.

Balvu fonds:
- Grand Prix – YEN 3 000 000 (viena balva katrā kategorijā);
- Gold Award – YEN 1 000 000 (viena balva katrā kategorijā);
- Silver Award – YEN 500 000 (divas balvas katrā kategorijā);
- Brozne Award – YEN 300 000 (trīs balvas katrā kategorijā);
- Īpašā žūrijas balva – YEN 100 00 (kopā 13 balvas);
- Goda atzinība – 200 atzinības;
- Sakazaki Shigeo keramikas balva – YEN 500 000 (kopā divas balvas).

Sīkāka informācija par konkursu un pieteikšanos:
www.icfmino.com/english