Meklēt
Izvēlne

Atvērto durvju dienas Latvijas Mākslas akadēmijā

No 2013. gada 8. marta līdz 26. martam Latvijas Mākslas akadēmijas aulā (un no 16. marta – arī 1. stāva zālē) notiek nu jau par tradīciju kļuvusī studentu darbu izstāde „Mākslas akadēmijas dienas”. Izstāde ir daļa no Atvērto durvju dienu programmas, kuru laikā ikviens interesents ir aicināts tuvāk iepazīt Latvijas Mākslas akadēmiju – aplūkot studentu darbus, apmeklēt prezentāciju dienu un doties ekskursijās uz Akadēmijas nodaļām. Prezentāciju diena norisināsies 22. martā un ekskursijas – no 25. marta līdz 28. martam (lai apmeklētu, aicinām aizpildīt un iesūtīt mums pieteikuma anketu). 

Atvērto durvju dienu pasākumi atvērti visiem interesentiem un jo īpaši tiem, kuri tuvākā vai tālākā nākotnē apsver iespēju uzsākt studijas kādā no Latvijas Mākslas akadēmijas nodaļām. Laipni aicināti ir kā topošie studenti, tā arī Mākslas akadēmijas draugi, atbalstītāji un mākslas mīļotāji.

Izstādē „Mākslas akadēmijas dienas” pārstāvētas būs visas četrpadsmit Latvijas Mākslas akadēmijas apakšnozares, kā arī Zīmēšanas katedra, kas nodrošina zīmēšanas studijas visu nodaļu studentiem. Eksponēti būs pēdējo gadu spilgtākie studentu darbi – gan studiju darbi, gan bakalaura un maģistra programmu diplomdarbi. Ekspozīcija ļaus ieskatīties Glezniecības, Grafikas, Tekstilmākslas, Tēlniecības, Stikla mākslas, Keramikas, Modes mākslas, Funkcionālā dizaina, Vides mākslas, Metāla dizaina, Vizuālās komunikācijas, Scenogrāfijas, Restaurācijas, kā arī Vizuālās mākslas un kultūras vēstures un teorijas apakšnozaru studentu veikumā. Apmeklētāju uzmanībai tiks piedāvāta arī filma par Mūžizglītības programmu „Erasmus”, kas stāstīs par tās pavērtajām iespējām un par mūsu studentu, pasniedzēju un darbinieku līdzšinējo pieredzi un programmas laikā piedzīvoto. Izstādes mērķis ir radīt visaptverošu iespaidu par studijām Latvijas Mākslas akadēmijā, padziļināti iepazīstinot ar katru no Akadēmijas studiju virzieniem un neskaitāmajām ārpusstudiju iespējām un nozīmīgiem starptautiska un vietēja mēroga projektiem, kuros jaunie mākslinieki, dizaineri un mākslas zinātnieki iesaistās studiju laikā.

Iespaidus, kas gūti studentu darbu izstādē, papildinās prezentāciju diena un ekskursijas uz Mākslas akadēmijas apakšnozarēm. Prezentāciju cēliens, kas Mākslas akadēmijas telpās norisināsies 22. martā no plkst. 12.00 līdz 16.15, būs īpaši noderīgs tiem, kuri interesējas par studiju uzsākšanu un iestājpārbaudījumiem Latvijas Mākslas akadēmijā. Klātesošos uzrunās Akadēmijas vadība, par sagatavošanas kursiem stāstīs to vadītāja Dagmāra Villeruša, par iestājpārbaudījumiem gleznošanā – Glezniecības katedras vadītājs doc. Andris Vītoliņš un par iestājpārbaudījumiem zīmēšanā – Zīmēšanas katedras vadītājs prof. Normunds Brasliņš. Tam sekos koncentrētas prezentācijas par katru apakšnozari, kas vēl neizlēmušajiem palīdzēs izvēlēties sev piemērotāko studiju virzienu un tiem, kas jau skaidri zina, kurā nodaļā studēt, sniegs noderīgu papildu informāciju par iestājpārbaudījumu uzdevumiem, apakšnozares darbu un studiju programmu.

Atvērto durvju dienu programmu noslēgs ekskursijas uz apakšnozarēm, kas notiks no 25. marta līdz 28. martam. Katras dienas pēcpusdienā interesenti būs aicināti pulcēties Mākslas akadēmijā, Kalpaka bulvārī 13, lai dotos izzinošā pastaigā uz kādu no interesējošajām apakšnozarēm. Uz katru apakšnozari paredzēta viena ekskursija noteiktā laikā. Ekskursijas vadīs kompetenti apakšnozaru pārstāvji, kas iepazīstinās ar katedru telpām, ļaus ielūkoties studiju procesā un studentu dzīvē. Neformālā gaisotnē būs iespējams uzdot visus interesējošos jautājumus, kas palīdzēs uzzināt daudz jauna un sagatavoties nākamajam svarīgajam posmam – iestājpārbaudījumiem. Aicinām topošos studentus jau savlaicīgi pārdomāt neskaidros tematus, lai Atvērto durvju dienu pasākumu laikā varētu uzrunāt Akadēmijas pārstāvjus un rast atbildes uz visiem jautājumiem, kas radušies.

Lai apmeklētu Latvijas Mākslas akadēmijas Atvērto durvju dienu prezentācijas un ekskursijas, lūdzam visus interesentus aizpildīt pieteikuma anketu, kuru var lejupielādēt šī ieraksta beigās. Aizpildītās anketas lūdzam nosūtīt uz e-pastu līdz 21. marta plkst. 15.00. Jautājumu gadījumā lūdzam vērsties pie Egitas Kurpnieces, egita.kurpniece(abols)lma.lv">, +371 20016419.

Informācija par Atvērto durvju dienām ir publicēta un regulāri tiks papildināta arī Latvijas Mākslas akadēmijas mājas lapas www.lma.lv sadaļā „VĒLIES IESTĀTIES AKADĒMIJĀ?” (klikšķināt šeit), kas ir galvenais interneta resurss visiem tiem, kuri šogad vai tālākā nākotnē plāno kārtot iestājpārbaudījumus Latvijas Mākslas akadēmijā.

PROGRAMMA:

Izstāde „Mākslas akadēmijas dienas”
Norises laiks: no 2013. gada 8. līdz 26. martam
Atklāšana: 2013. gada 7. martā plkst. 18.00
Norises vieta: Latvijas Mākslas akadēmijas aula un no 16. marta - arī 1. stāva zāle, Kalpaka bulvāris 13, Rīga

Darba laiki:
Otrdien, trešdien, piektdien, sestdien: 11.00 – 18.00
Ceturtdien: 11.00 – 19.00
Pārtraukums: 14.30 – 15.00
Svētdien, pirmdien: slēgts

Atvērto durvju dienu prezentācijas
Norises laiks: no 2013. gada 22. martā no plkst. 12.00 līdz 16.15
Norises vieta: Latvijas Mākslas akadēmijas 1. stāva zāle, Kalpaka bulvāris 13, Rīga
Pieteikšanās: interesenti lūgti pieteikties Atvērto durvju dienu prezentāciju un ekskursiju apmeklējumam, aizpildot anketu, kuru atradīsiet šī teksta beigās. Anketu līdz 21. marta plkst. 15.00 lūdzam nosūtīt uz e-pasta adresi lma(abols)lma.lv" style="font-family: Tahoma; color: rgb(153, 153, 153); text-decoration: none; font-weight: bold; padding: 0px; line-height: 17px; text-align: justify;">.

11.30 – 12.00
Apmeklētāju reģistrācija

12.00 – 12.15
UZRUNAS:
Latvijas Mākslas akadēmijas rektora profesora Alekseja Naumova uzruna
Latvijas Mākslas akadēmijas prorektora asociētā profesora Andra Teikmaņa uzruna
Studiju daļas uzruna par iestāšanos un studijām Latvijas Mākslas akadēmijā

12.15 – 12.20 / SAGATAVOŠANAS KURSI:
Dagmāra Villeruša par LMA sagatavošanas kursiem

12.20 – 12.40 / IESTĀJPĀRBAUDĪJUMI GLEZNOŠANĀ UN ZĪMĒŠANĀ:
Docents Andrejs Ameļkovičš par iestājpārbaudījumiem zīmēšanā
Docents Andris Vītoliņš par iestājpārbaudījumiem gleznošanā

12.40 – 13.10 / MĀKSLAS ZINĀTNES NODAĻA:
Profesors Eduards Kļaviņš par Vizuālās mākslas un kultūras vēstures un teorijas apakšnozari
Profesors Andris Začests par Restaurācijas apakšnozari

13.10 – 13.40 / AUDIO-VIZUĀLĀS MEDIJU MĀKSLAS NODAĻA:
Profesors Jānis Murovskis par Vizuālās komunikācijas apakšnozari
Docents Mārtiņš Kalseris par Scenogrāfijas apakšnozari

13.40 – 14.40 / DIZAINA NODAĻA:
Docents Ervins Pastors par Funkcionālā dizaina apakšnozari
Docente Baiba Bogdane par Vides mākslas apakšnozari
Docents Arvīds Endziņš par Metāla dizaina apakšnozari
Profesors Aigars Bikše par Modes mākslas apakšnozari

14.40 – 15.25 / VIZUĀLI PLASTISKĀS MĀKSLAS NODAĻA:
Profesors Bruno Strautiņš par Tēlniecības apakšnozari
Asociētā profesore Līga Skariņa par Keramikas apakšnozari
Asociētā profesore Vineta Groza par Stikla mākslas apakšnozari

15.25 – 16.15 / VIZUĀLĀS MĀKSLAS NODAĻA:
Docents Andris Vītoliņš par Glezniecības apakšnozari
Profesors Guntars Sietiņš par Grafikas apakšnozari
Profesore Aija Baumane par Tekstilmākslas apakšnozari


Atvērto durvju dienu ekskursijas
Norises laiks: katrai apakšnozarei fiksēts ekskursijas laiks no 25. marta līdz 28. martam
Pulcēšanās vieta ekskursijām: LMA centrālais vestibils, 1. stāvā, Kalpaka bulvārī 13, Rīgā
Ekskursiju ilgums: katra ekskursija ilgs aptuveni 40 minūtes.
Ekskursijas ieplānotas tā, lai tās nepārklātos un būtu iespējams apmeklēt visas interesējošās apakšnozares.
Pieteikšanās: interesenti lūgti pieteikties Atvērto durvju dienu prezentāciju un ekskursiju apmeklējumam, aizpildot anketu, kuru atradīsiet šī teksta beigās. Anketu līdz 21. marta plkst. 15.00 lūdzam nosūtīt uz e-pasta adresi lma(abols)lma.lv" style="font-family: Tahoma; color: rgb(153, 153, 153); text-decoration: none; font-weight: bold; padding: 0px; line-height: 17px; text-align: justify;">.

Pirmdiena, 25. marts:
- 15.00 / Ekskursija uz Restaurācijas apakšnozari
- 15.45 / Ekskursija uz Glezniecības apakšnozari
- 16.30 / Ekskursija uz Grafikas apakšnozari
- 17.15 / Ekskursija uz Vizuālās komunikācijas apakšnozari

Otrdiena, 26. marts:
- 15.00 / Ekskursija uz Tēlniecības apakšnozari
- 15.45 / Ekskursija uz Keramikas apakšnozari
- 16.30 / Ekskursija uz Stikla mākslas apakšnozari
- 17.15 / Ekskursija uz Metāla dizaina apakšnozari

Trešdiena, 27. marts:
- 15.00 / Ekskursija uz Vides mākslas apakšnozari
- 15.45 / Ekskursija uz Funkcionālā dizaina apakšnozari
- 16.30 / Ekskursija uz Scenogrāfijas apakšnozari
- 17.15 / Ekskursija uz Vizuālās mākslas un kultūras vēstures un teorijas apakšnozari

Ceturtdiena, 28. marts:
- 16.00 / Ekskursija uz Tekstilmākslas apakšnozari
- 16.45 / Ekskursija uz Modes mākslas apakšnozari