Meklēt
Izvēlne

Baibas Apsītes Majores izstāde "Pavasara sajūta"

Latvijas Mākslas akadēmijas maģistrantūras studente, jaunā gleznotāja Baiba Apsīte Majore aicina visus ziemas nogurdinātos apmeklēt izstādi „Pavasara sajūta”. Izstāde no š.g. 9. februāra līdz 20. martam ir aplūkojama ziedu salonā „Linneja”.

Baiba Apsīte Majore šobrīd studē Latvijas Mākslas akadēmijas Glezniecības apakšnozares maģistrantūras 1. kursā – Multivizuālajā meistardarbnīcā pie Mākslas akadēmijas rektora prof. Alekseja Naumova un prof. Kaspara Zariņa. Tēmas, kurām māksliniece pievērsusies ārpus mācību uzstādījumiem, ir ainava un dabas motīvi klusajā dabā.

„Mana glezniecības koncepcija sakņojas pozitīvisma filozofijā – aktualizēt harmonizējošas lietas, jo problēmu tāpat dzīvē pietiek. Pārāk daudz skumju un šokējošu lietu notiek pasaulē, un ar mediju starpniecību tās atstāj dziļus nospiedumus mūsu apziņā un arī dzīvē. Tomēr tā ir mūsu izvēle, cik lielu uzmanību pievērst negācijām un cik atlicināt lietām, kas mūs spirdzina un dāvā mazos laimes mirkļus. Es aicinu, par spīti grūtajiem laikiem, vairāk priecāties par vienkāršām, skaistām lietām un parādībām – saules gaismu, zīlītes dziesmu, spītīgajiem strazdiem, kas ziemo Latvijā – un sajūtu, ka drīz jau būs pavasaris ar ziedošiem dārziem, laukiem un pagalmiem. Ziedi man nozīmē ļoti daudz – tie iepriecina ikdienā un tajā pašā laikā atklāj dziļas filozofiskas atziņas par pasaules mainību un jēgpilnu esamību tajā,” savas pārdomas un glezniecības motīvus apraksta māksliniece Baiba Apsīte Majore.

Izstāde, kurā eksponētie darbi būs pieejami arī iegādei, notiek ziedu salonā „Linneja”, Brīvības bulvārī 32 („Sakta”, ieeja no Merķeļa ielas).

Darba laiki:
Pirmdien – piektdien: 7:30 – 20:00
Sestdien: 8:00 – 18:00
Svētdien: slēgts

Ieeja bezmaksas.