Meklēt
Izvēlne

Baibas Apsītes personālizstāde "Jūra Saulkrasti Kauguri Jaundubulti"

No 2013. gada 29. jūlija līdz 15. septembrim Sociālās integrācijas valsts aģentūras telpās Jūrmalā būs skatāma gleznotājas Baibas Apsītes personālizstāde „Jūra Saulkrasti Kauguri Jaundubulti”. Interesenti laipni aicināti apmeklēt izstādes atklāšanu 29. jūlijā plkst. 19.00.

Izstādē būs apskatāmi 2013. gada pavasarī un vasarā tapušie darbi, tai skaitā maģistra darba centrālā glezna „Negaiss nāk pār jūru” (a/e 3,00 x 2,20 m), kā arī vidēja un neliela izmēra jūras ainavas, kas pārsvarā tapušas plenērā.

Gleznotāja Baiba Apsīte šogad absolvēja Latvijas Mākslas akadēmijas maģistra programmu, profesora Alekseja Naumova vadībā izstrādājot maģistra darbu – gleznu ciklu „Baltijas debesis. Baltijas jūra.” un 2013. gada 10. jūnijā to aizstāvot ar teicamu novērtējumu, un, izturot konkursu, iestājās Latvijas Mākslas akadēmijas doktora programmā, lai izstrādātu disertāciju par tēmu „Marīna latviešu glezniecībā”.

Izstādes nosaukums liecina ne tikai par vietām, kur autore Baltijas jūru gleznojusi plenērā, bet arī par faktu, ka izstādes pirmā daļa jau no 5. jūlija apskatāma Kauguru kultūras namā. Jūra ar savu vizuālo noskaņu bagātību un mūžīgo mainību ir ne tikai neizsīkstošs iedvesmas avots glezniecībai, bet arī milzu stihija, kas ar savu spēku, pamatīgumu, mainību un reizē pastāvību, liek aizdomāties par mūžīgām vērtībām, ļauj remdēt skumjas, atgūt dvēseles līdzsvaru un vairot dzīvesprieku.

Sociālās integrācijas valsts aģentūra
Dubultu prospekts 71, Jūrmala