Meklēt
Izvēlne

Baltvilka balva bērnu grāmatu mākslā piešķirta LMA rektoram A. Naumovam

Baltvilka balva bērnu grāmatu mākslā tika pasniegta Aleksejam Naumovam par ilustrācijām Cielēnas pasaku grāmatai "Princese Aurēlija un kokspoki". Grāmatas ilustrēšanai mākslinieks gleznojis 18 panorāmiskas ainavas.
Žūrija uzsvērusi, ka, pateicoties veiksmīgai mākslinieka sadarbībai ar dizaina autoru Aivaru Sprūdžu un datordarba veicēju Raulu Liepiņu, šī bērnu grāmata ir unikāls dizaina objekts - idejiski un mākslinieciski viendabīgs un pārliecinošs.

Šogad Jāņa Baltvilka balvu bērnu literatūrā jau otro reizi saņēmusi rakstniece Māra Cielēna. Šoreiz Cielēnai balva piešķirta par trim šogad un pērn iznākušajiem darbiem - literāro pasaku grāmatām "Princese Aurēlija un kokspoki", "Deguns debesīs" un dzejoļu grāmatu "Žirafes šalle".Sarīkojumā ar klusuma brīdi tika pieminēts Baltvilka balvas 2010.gada laureāts dzejnieks Pēters Brūveris, kas aizgāja mūžībā šā gada 16.jūlijā.

Laureāti saņēma diplomus, mākslinieces Ineses Brants veidoto balvu un 375 latu radošo stipendiju, kā arī iespēju strādāt vienu mēnesi Ventspils starptautiskajā rakstnieku un tulkotāju mājā.

Žūrijas priekšsēdētāja bija Latvijas Bērnu un jaunatnes literatūras padomes prezidente, Latvijas Universitātes profesore Ilze Stikāne, savukārt žūrijas locekļi - Latvijas Nacionālās bibliotēkas Bērnu Literatūras centra vadītāja Silvija Tretjakova, Latvijas Mākslas akadēmijas asociētais profesors Juris Petraškevičs, mākslas vēsturniece Austra Avotiņa, Jaunā Rīgas teātra aktieris Kaspars Znotiņš, kā arī dzejnieks un literatūrzinātnieks Kārlis Vērdiņš.

Lai izvēlētos Jāņa Baltvilka balvas 2011.gada nominantus rakstniecībā un grāmatu mākslā, Latvijas Bērnu un jaunatnes literatūras padomes žūrija izvērtēja 28 bērnu grāmatas, kas iznākušas no 2010.gada 31.maija līdz 2011.gada 31.maijam.

Publicēts pēc www.delfi.lv