Meklēt
Izvēlne

BDO JAUNO MĀKSLINIEKU BALVA 2023. FINĀLISTU DARBU IZSTĀDE

Latvijas Mākslas akadēmija (LMA) sadarbībā ar BDO Latvia un KIM? Laikmetīgās mākslas centru aicina uz BDO jauno mākslinieku balvas finālistu darbu izstādes atklāšanu un konkursa uzvarētāja paziņošanu, 9. novembrī plkst. 18.00, LMA Eksperimentālajā mākslas telpā PILOT.

Šī būs ceturtā BDO jauno mākslinieku balvas izstāde un tās mērķis ir atbalstīt jaunos māksliniekus pēc LMA maģistra studiju absolvēšanas kādā no vizuālās, vizuāli plastiskās vai audio-vizuālās mediju mākslas nodaļu apakšnozarēm, lai sekmētu mākslinieka atpazīstamību un profesionālo karjeras attīstību pēc studiju noslēguma. Konkursa laureāts balvā saņems 2 000 eiro.

Izstādes finālistu grupu veido piecas mākslinieces: Marta Viktorija Agruma, Katrīna Ieva, Dzelde Mierkalne, Annemarija Gulbe un Agate Tūna.

BDO Latvia valdes priekšsēdētāja un viena no konkursa žūrijas pārstāvēm Vita Liberte, kā vienu no šī konkursa mērķiem izvirza dialoga veidošanu ar sabiedrību par laikmetīgo mākslu, kas atspoguļo sabiedrībā aktuālas problēmas caur inovatīviem mākslas rīkiem, tādējādi mudinot domāt gan skatītāju, gan mākslinieku. “Ar piešķirto naudas balvu un iespēju izstādīt darbus mākslas telpā, konkurss sniedz iespēju Latvijas Mākslas akadēmijas maģistra programmu absolventiem iegūt atpazīstamību, redzamību un dažiem – arī pirmo izstāžu pieredzi publiskā telpā. Vēlamies būt kā atspēriena punkts šiem māksliniekiem ceļā uz vēl lielākiem sasniegumiem”, norāda konkursa balvas organizētāja Vita Liberte.

Šogad izstādes ekspozīcijā visi pārstāvētie mākslas darbi būs instalācijas:

Martas Viktorijas Agrumas veidotā instalācija “Neziņas mākonis 101–112”, sastāv no vairākām objektu grupām, lielākoties dekonstruētiem un arī rekonstruētiem darbiem, kas radīti pētot abstrakcijas procesu.

Katrīnas Ievas instalācija "Augstās modes un zemās pašapziņas nams", veidota no vairākiem objektiem, kas runā par augstās modes redzamo, glamūrīgo pusi un neredzamo, ekspluatatīvo pusi.

Dzeldes Mierkalnes veidotā instalācija "Lowkey Katastrofy Funride” ir daudznozīmīgs mākslas darbs, kurā māksliniece izpēta paradoksālo saikni starp mirstības apzināšanos un izklaidi.

Annemarijas Gulbes instalācija “ækt” (act. – akts (no angļu val.), darba mērķis ir pētīt vizuālās mākslas un tās autoru pozīcijas Latvijas kultūras vidē, izraugoties aktu zāli, kā reģiona kultūru raksturojošo norišu telpu, tās saturu pakļaut analīzei un dekonstrukcijai.

Agates Tūnas veidotā instalācija “Tehno-rēgs”, pievēršas digitālajiem nospiedumiem, kurus cilvēki atstāj virtuālajā vidē.

Konkursa žūrija: LMA rektors, profesors Kristaps Zariņš, LMA prorektore, mākslas zinātniece Antra Priede, BDO Latvia valdes priekšsēdētāja Vita Liberte, BDO Latvia vadošais partneris Jānis Zelmenis, Kim? Laikmetīgās mākslas centra izpilddirektore Evita Goze un Eksperimentālās mākslas telpas PILOT vadītāja Sabīne Vernere.

Pirmo BDO jauno mākslinieku balvu 2020. gadā saņēma Amanda Ziemele ar monotipiju no darbu sērijas personālizstādē Neunauge, 2019, (Ekernforde, Vācija). Par otrās BDO jauno mākslinieku balvas laureātu 2021. gadā  kļuva Reinis Bērziņš ar darbu “///(((!”. Trešo BDO jauno mākslinieku balvu 2022. gadā piešķīra Lienei Rumpei ar mākslas darbu “Gleznotāja Nindzjas vingrinājumi”.

Izstādes darba laiks:
2023. gada 9. novembris –  2024. gada 25. janvāris
O., T., C., P., Se. 12:00 – 18:00
PILOT adrese: Riharda Vāgnera iela 3, Rīga
Ieeja bez maksas