Meklēt
Izvēlne

BKV balva 2012 – konkurss jaunajiem māksliniekiem, kuri strādā dekoratīvi lietišķās mākslas jomā

Bavārijas Dekoratīvi lietišķās mākslas savienība izsludinājusi konkursu jaunajiem māksliniekiem – BKV BALVA 2012. Ar balvas starpniecību savienības mērķis ir veicināt jaunās mākslinieku paaudzes izaugsmi, dažādos veidos atbalstot mākslinieku profesionālo un radošo darbību.

Balvas laureātiem tiek sniegts finansiāls atbalsts, iespēja publicēt savu darbu katalogu un saņemt mākslas ekspertu padomu un palīdzību.

Starptautiskais konkurss ir paredzēts jaunajiem māksliniekiem, kuri strādā dekoratīvi lietišķās mākslas jomā, ir pabeiguši mācības un atrodas savas karjeras sākumposmā. Balva tiek piešķirta par izcilu māksliniecisko ideju un izpildījumu.

Balvas
1. vieta - 3000.00 EUR + katalogs (vācu un angļu valodās)
2. vieta - 2000.00 EUR + katalogs (vācu un angļu valodās)
3. vieta - 1000.00 EUR + katalogs (vācu un angļu valodās)

Līdzās individuālajām balvām visi trīs laureāti saņem iespēju publicēties kopīgā katalogā un izstādīt savus darbus izstādē „Dekoratīvi lietišķās mākslas galerijā". Izstādes plānotais norises laiks ir no 2012. gada 7. - 29. septembrim.

Dalības nosacījumi
- konkursā var piedalīties mākslinieki, kuri līdz 2012. gada 1. janvārim vēl nav sasnieguši 35 gadu vecumu, ir pabeiguši mācības un profesionālā līmenī ir iesaistīti radošajā darbā;
- konkursā jāpiesaka trīs (maksimums 5) mākslas darbi, kas, par atskaites punktu ņemot 2012. gada 1. janvāri, ir tapuši pēdējo divu gadu laikā un nav apbalvoti vai tikuši izstādīti cita konkursa ietvaros;
- konkursa pieteikumam jābūt iesniegtam Bavārijas Dekoratīvi lietišķās mākslas savienībā ne vēlāk kā 2012. gada 4. maijā.

Bavārijas Dekoratīvi lietišķās mākslas savienība (Bayerischer Kunstgewerbe-Verein e.V.)
Dibināta 1851. gadā, Bavārijas Dekoratīvi lietišķās mākslas savienība atzīmē savu 160 gadu pastāvēšanas jubileju. Mūsdienās tā ir kļuvusi par profesionālu asociāciju, kas apvieno 400 biedrus un kuras galvenais mērķis ir popularizēt mūsdienu dekoratīvi lietišķo mākslu. Savienības mītnes vieta ir „ARTS + CRAFTS" centrs Minhenē, kur izvietota „Dekoratīvi lietišķās mākslas galerija" (Galerie für Angewandte Kunst) un veikals, kurā var iegādāties dažādus laikmetīgās mākslas darbus. BKV balvas tradīcija tika iedibināta 2006. gadā, un tā tiek pasniegta jaunajiem māksliniekiem katru gadu.

Informācija par balvas laureātiem un finālistiem 2011. gadā atrodama šeit (vācu valodā).

Bavārijas Dekoratīvi lietišķās mākslas savienības mājas lapa:
www.kunsthandwerk-bkv.de

Klikšķinot uz zemāk redzamā uzraksta „BKV - Prize 2012. Competition Announcement", atrodams konkursa paziņojums angļu valodā, kur sīkāk izklāstīti konkursa noteikumi un pieejama arī pieteikuma anketa.