Meklēt
Izvēlne

Brokastosim ar tēlnieku? Vēlās brokastis ar mākslinieku Igoru Dobičinu Rīgas Mākslas Telpā

2012. gada 14. oktobrī plkst. 12.00 ikviens interesents aicināts tikties ar mākslinieku Igoru Dobičinu vēlajās brokastīs Rīgas Mākslas Telpā izstādes „Zeme. Gaiss.” ietvaros. Apmeklētāji varēs cienāties ar brokastīm un neformālā gaisotnē izstaigāt izstādi kopā ar mākslinieku un kuratori.

Igora Dobičina jaunākie darbi ir abstrakti, un tie radušies „pētnieciskā dialogā” ar materiālu. Izstādes ciklā „Zeme. Gaiss” Dobičins pirmo reizi strādā ar alumīniju. Trīs šī cikla vairāku simtu kilogramu smagie darbi karājoties mākslinieka veidotā sliežu instalācijā Intro zālē rada ilūziju par to vieglumu. To bez-gravitātes formās „nav jāmeklē mākoņi vai zaķi, vai citi suņi” skaidro pats mākslinieks. „Ja principā Dobičina mākslu var raksturot kā nestāstošu, tad šajos darbos autora dialogā ar materiālu ir nojaušama dramaturģija,” tā tēlnieka darbus raksturo izstādes kuratore Inga Šteimane. Izstāde ir Starptautiskās tēlniecības kvadriennāles „Rīga 2012 - Integrācijas anatomija" paralēlo pasākumu programmā.

Kā mākslinieks izdomājis veidot darbus ar alumīniju? Kā tie saistās ar darbiem, kuri redzami Pedvālē un Mārupītes dabas parkā? Vēlās brokastis sniedz iespēju māksliniekam uzdot jautājumus un dalīties reakcijās, šī izstāžu programma ir jau vairāku gadu tradīcija Rīgas Mākslas Telpā.

Lielajā zālē līdz 15. oktobrim izstāde ar vairāk kā 40 latviešu māksliniekiem par aviācijas un lidojumu tēmu, tostarp Zenta Logina, Gustavs Klucis, Patrīcija Brekte, Ilmārs Blumbergs, Kristaps Ģelzis, Māris Subačs u.c. Izstāde - „Kur ir mana lidmašīna?”.

Līdz 7. oktobrim Rīgas Mākslas Telpā vēl apskatāma Gētes Institūta multimediālā izstāde „Brāļu Grimmu pasaku pasaule“, skolu klasēm lūgums pieteikties: Sandra Saida-Šainai, e-pasts: sandra.saida-saina(abols)riga.goethe.org">, tel.+371 67508193.

Vēlās brokastis 14. oktobrī ir bezmaksas ar izstādes ieejas biļeti: ieejas maksa - 2 LVL

Skolēniem, studentiem, pensionāriem un Latvijas Mākslinieku savienības biedriem – 1 LVL

Rīgas Mākslas Telpa
Kungu iela 3 (zem Rātslaukuma), Rīga
Mājas lapa: www.makslastelpa.lv, www.artspace.riga.lv