Meklēt
Izvēlne

Cēsīs notiks Latvijas Mākslas akadēmijas studentu diplomdarbu izstāde "Netveramā robeža"

No 16. jūlija līdz 12. augustam Cēsu mākslas festivāla ietvaros koncertzālē "Cēsis" (Raunas ielā 12-1) būs skatāma Latvijas Mākslas akadēmijas (LMA) bakalaura un maģistra programmu absolventu diplomdarbu izstāde „Netveramā robeža”, kas tapusi pateicoties SEB bankas atbalstam. Visi laipni gaidīti uz izstādes atklāšanu 15. jūlijā plkst. 19.30.

Latvijas Mākslas akadēmijas bakalaura un maģistra programmu diplomdarbu izstāde „Netveramā robeža” plašāku publiku iepazīstina ar 2017. gada spilgtāko sniegumu dažādu specialitāšu diplomdarbos. Jaunie mākslinieki, kuri par izcilību un teicamu sniegumu saņēmuši mākslas grādu, savos darbos risina mūžīgos, taču vienlaikus trauslos jautājumus par eksistenci, individualitāti, atmiņu un pasaules izjūtu, nojaucot realitātes un netveramās pasaules robežas. Mākslas darbi vienlaikus pārveido arī mākslas materialitātes robežas, dažbrīd uzdodot ķircinošu jautājumu par savas specialitātes piederību. Glezniecība, kas runā grafikas valodā, tekstilmāksla, kas iemiesojusies tēlniecībā vai scenogrāfijā - izstādes ekspozīcijas stāsti un tēli apzināti vai nejauši rotaļājas ar mākslas pasaules neizsmeļamajām robežām. Izstādē skatāmie diplomdarbi, pārkāpjot LMA robežas, iepazīstina plašāku publiku ar jauniem daudzsološiem māksliniekiem. Daļa no ekspozīcija būs aplūkojama "Insignia" garerijā, kā arī koncertzāles divos stāvos.

Izstādē piedalās Glezniecības, Grafikas, Stikla mākslas, Vizuālās komunikācijas, Modes mākslas, Metāla dizaina un Tekstilmākslas apakšnozaru maģistra un bakalaura absolventi: Elīna Apeltiņa, Zane Zlemeša, Andrejs Lavrinovičs, Jānis, Krauklis, Santa Paula, Madara Auzenbaha, Kristīne Kutepova, Mārtiņš Skuja, Laima Jurča, Elīna Brese, Elīna Mekša, Margrieta Dreiblate, Elīna Joniņa, kā arī divi "SEB stipendija glezniecībā" konkursa pēdējo gadu laureāti – Sandra Strēle un Kristaps Priede.

Izstādes darba laiki:
"Insignia" galerija
Koncertzālē “Cēsis”
Raunas iela 12-1, Cēsis
Darba laiks: P., O., T., C., P., S., Sv., - 12.00 - 18.00
Izstādes kuratore: Elīna Ģibiete