Meklēt
Izvēlne

Ciklā "Mana telpa" Patrika Zvaigznes izstāde "r007m"

Mākslas akadēmija apmeklētāju uzmanībai piedāvā studentu izstāžu ciklu „Mana telpa” – neliela formāta izstāžu sēriju, kurā ar saviem darbiem piedalās Glezniecības apakšnozares 3. kursa studenti. Mazo izstāžu cikla ietvaros no š.g. 20. līdz 24. februārim LMA 2. stāva foajē aplūkojama jaunā gleznotāja Patrika Zvaigznes personālizstāde „r007m”. 

„Izstāžu ciklā „Mana telpa” vēlējos atgriezties pie pašiem pirmsākumiem, kas jau no agras bērnības – 4 gadu vecuma – veidojis manu skatījumu, dziļi ietekmējis pašreizējo darbu kompozīciju un tematiku. Esmu uzaudzis, skatoties Bonda filmas. Ir pat grūti dažos vārdos aprakstīt saikni starp šo tēlu, manu bērnību un mīlestību, kāda man ir pret šīm filmām kopumā. Filmām par aģentu 007 ir raksturīgas ārkārtīgi savdabīgas ievada mūzikas sekvences, kas katrai filmai atšķiras, bet tajā pašā laikā ir ļoti kopīgas. Tematiskajā ziņā filmās tiek rādītas atkailinātas meitenes tīrā, askētiskā, citreiz mistiskā vidē, bet kailums, kas tiek demonstrēts, ir atturīgs un smalks – vairāk radot priekšstatu un noskaņojumu par erotiku. Šajos klipos arī notiek spēle ar siluetiem, tos apvienojot ar kolāžām un spilgtu, tīru fonu. Ar savu pirmo personālizstādi ne tikai vēlējos atgriezties bērnībā pie tā, kas veidojis manu vizuālo uztveri un gaumi, bet arī izdzīvot to vēlreiz, ar jaunām apgūtām iespējām. Jau vairs ne kā bērnam, bet kā pieaugušam cilvēkam – gleznotājam,” par izstādes tematiku un tās personisko nozīmību stāsta Patriks Zvaigzne.

Izstādes „r007m” darbi tapuši, iedvesmojoties no Džeimsa Bonda filmas „A View to a Kill” (1985, rež. Džons Glens), kuras mūzikas klipā skan grupas „Duran Duran” pavadījums un ir jūtama 1980. gadiem raksturīgā izteiksmes valoda. Klipā, kura darbība notiek neparastā arktiskā vidē, vērojama spēle starp meitenēm, kuras apgaismotas ar UV gaismu, tādējādi izceļot fluorescējošo atribūtiku un zīmējumus uz ķermeņiem. Arī izstādes „r007m” gleznas tapušas strādājot ar dzīviem modeļiem un izmantojot filmā „A View to a Kill” pielietotos tehniskos līdzekļus. Gleznās apvienota gan eļļas, gan akrila tehnika ar speciālām UV krāsām. Darbi izstādē tiks eksponēti slēgtā, tumšā telpā, izmantojot vienīgi UV apgaismojumu.

Patriks Zvaigzne ir absolvējis Rīgas Dizaina un mākslas vidusskolas Metāla izstrādājumu dizaina programmu. Latvijas Mākslas akadēmijā studijas sācis Funkcionālā dizaina apakšnozarē, taču vienmēr vēlējies sevi izpaust glezniecībā, tādēļ turpinājis mācības Mākslas akadēmijas Glezniecības apakšnozarē, kur šobrīd studē 3. kursā.

Nedēļā no š.g. 27. februāra līdz 2. martam izstāžu ciklu „Mana telpa” turpinās Dārtas Šķēles izstāde „Ceļš”. Šajā nedēļā paredzētā Laimas Steikas izstāde „Kaimiņi” tehnisku iemeslu dēļ tiek pārcelta par nedēļu uz priekšu un notiks no 5. līdz 9. martam.

Darba laiki:
P, O, T, Pk – 11:00 – 18:00
C – 11:00 – 19:00

Ieeja bez maksas

Norises vieta:
Latvijas Mākslas akadēmijas 2. stāva foajē
Kalpaka bulvāris 13, Rīga

Vairāk par mazo izstāžu ciklu, jau notikušajām un vēl gaidāmajām izstādēm lasiet šeit (klikšķināt te).