Meklēt
Izvēlne

Dagnes Ventiņas personālizstāde "Mirklis"

Dagnes Ventiņas izstāde „Mirklis” mazo izstāžu cikla „Mana telpa” ietvaros bija apskatāma no 2012. gada 5. līdz 9. martam.

Dagne Ventiņa, kura beigusi Latvijas Universitātes Pedagoģijas un Psiholoģijas fakultāti ar studiju virzienu vizuālās mākslas skolotājs un kultūras vēstures skolotājs, šobrīd studē Mākslas akadēmijas Glezniecības apakšnozares 3. kursā.

Izstādes „Mirklis” tapšana saistīta ar Dagnes Ventiņas vēlēšanos attēlot cilvēkus dažādos, nereti ikdienišķos dzīves brīžos – mirkļos, kas tik labi padodas vērošanai. Visbiežāk tās ir pavisam vienkāršas ar sadzīvi saistītas situācijas, piemēram, pastaigas dabā, pilsētas vidē, telpā. Tad, kad cilvēks ir dabisks un patiess savā būtībā. Bieži jaunās mākslinieces darbos cilvēkus ieskauj plaša telpa.

Cilvēks ir tēls, kas padara vidi apzinātu un reālu. Ikdiena katram rit tik dažādi. Vienkāršie sadzīves mirkļi, kas ap mums virmo, rada mūsu dzīvi, un tos notvert ir mēģinājusi Dagne Ventiņa, izstādes ekspozīcijā aicinot apskatīt krāsainu zīmējumu sēriju. „Mirklis ir kā filmas kadrs, kas nofiksē telpu, kustību, emociju, noskaņu. Mirkli nomaina nākošā epizode – zīmējums paliek kā pierādījums telpas realitātei. Bet skatiens, pārdzīvojums jau meklē jaunu telpu... balta lapa... krāsa... un mirklis fiksēts,” mirkļus kā izstādes motīvu raksturo māksliniece.