Meklēt
Izvēlne

Dāvida Bobē un Kirila Serebreņņikova iestudējums „Metamorfozes” Latvijas Nacionālajā teātrī

No 2014. gada 16. līdz 21. septembrim Latvijas Nacionālajā teātrī notiks Kirila Serebreņņikova vadītā Maskavas Gogoļa centra viesizrādes. Latvijas skatītājiem būs iespēja redzēt Francijā ļoti augstu novērtēto Dāvida Bobē un Kirila Serebreņņikova iestudējumu „Metamorfozes” un Vladislava Nastavševa „Mēdeju”. 

Latvijas Mākslas akadēmijas studentiem iespēja iegādāties biļetes ar 20% atlaidi uz režisoru Kirila Serebreņņikova un Dāvida Bobē izrādi „Metamorfozes” 16. un 17. septembrī.

Latvijas Nacionālā teātris, sadarbojoties ar Latvijas Mākslas Akadēmiju, vēlas studentiem piedāvāt iespēju noskatīties vienu no pēdējo gadu jaudīgākajiem teātra eksperimentiem, izrādi „Metamorfozes”, kas ir „daudzslāņains multimediāls priekšnesums, kurā dramatiskais teātris savienojas ar videomākslu, laikmetīgo deju un elektronisko mūziku. Jaunās tūkstošgades mākslinieku skatījums uz mūžīgajiem kultūras sižetiem no sava skatupunkta”. Piedāvājums noskatīties izrādi „Metamorfozes” ar īpašām studentu atlaidēm ir daļa no Nacionālā teātra vēlmes atbalstīt un sadarboties ar topošajiem scenogrāfiem, māksliniekiem u.c. nozaru studentiem, piedāvājot iespēju iegūt pasaules līmeņa teātra pieredzi un nākotnē īstenot dažādas kopīgas mākslas norises.

Latvijas Mākslas akadēmija priecājas par veiksmīgi uzsākto sadarbību un ir pārliecināta, ka tā nesīs augļus nākotnē. Abu institūciju sadarbība balstās pārliecībā, ka, jāiegulda studentos un jāsekmē viņu iespējas gūt izcilu mākslas pieredzi.

Kirils Serebreņņikovs kopā ar franču režisoru Dāvidu Bobē izrādē „Metamorfozes” iestudējis Ovīdija pierakstītos antīkos mītus, maksimāli pietuvinot tos mūsdienām. Vienlaikus ir skaidrs, ka darbība nenotiek 21. gadsimtā, bet neesošā laikā, kurā mīt sengrieķu dievu un valdnieku dvēseles. Daidals un Ikars, Orfejs un Eiridīke, Narciss un Ēho uz skatuves parādās no vecu, sadauzītu mašīnu bagāžas nodalījumiem, izkāpj no saloniem, izlien no motoru pārsegiem un dodas pie skatītājiem, lai pavēstītu savu sakāmo. Aktieri runā tekstu gan kā antīkie varoņi, gan kā mūsdienu cilvēki, savus stāstus pārvēršot asprātīgās anekdotēs un paceļot līdz antīkās traģēdijas augstumiem.

Režisori: Kirils Serebreņikovs, Dāvids Bobē

Lomās: Ņikita Kukuškins, Romāns Šmakovs, Jevgeņija Afonska, Haralds Tompsons Rozenstrēms, Aleksandrs Gorčiļins, Aleksandra Revenko, Jana Irtenjeva, Marija Pojezžajeva, Iļja Romaško, Filips Avdejevs, Artjoms Ševčenko, Rinals Muhamentovs, Arturs Bezčastnijs Svetlana Mamreševa, Ivans Fominovs, Jekaterina Steblina.

Ierodoties uz izrādi, jāuzrāda studenta apliecība.

Foto: Izrāde „Metamorfozes”. Publicitātes attēls.


Latvijas Nacionālais teātris
Kronvalda bulvāris 2, Rīga
www.teatris.lv