Meklēt
Izvēlne

Digitālās mākslas izstāde "Lumen Prize"

No 2013. gada 8. līdz 10. februārim Rīgā, grāmatnīcā „Robert’s Books” būs apskatāma pasaules līmeņa digitālās mākslas izstāde, ko organizē Londonas balva digitālajā mākslā „Lumen Prize”. Tiks demonstrēti 50 labākie konkursantu darbi. 22. janvārī šī izstāde tika atklāta Londonā, un pēc viesošanās Rīgā tā ceļos uz Šanhaju, Honkongu un Kārdifu Velsā.

„Lumen Prize” ir šobrīd vienīgā digitālās mākslas balva pasaulē. Visi mākslas darbi radīti digitālā formātā – ar datoru, viedtālruni vai planšetdatoru. Šogad notiek pirmais „Lumen Prize” konkurss, kurā tika pieteikti vairāk kā 500 darbi no 33 pasaules valstīm.

„Lumen Prize” darbu vērtēšanā piedalījās vadošie mākslas eksperti, galeriju īpašnieki un akadēmiķi, tai skaitā bijusī „The New York Times” kultūras sadaļas redaktore Greisa Glueka (Grace Glueck) un Kambrijas Karaliskās akadēmijas prezidents Ivors Deivijs (Ivor Davies).

Starp 50 labākajiem darbiem izvēlēts arī latviešu grafiķes Evas Lilienfeldes darbs „In Silence”. Māksliniece par dalību konkursā saka: „Mūsdienu tehnoloģiju laikmets paver jaunu un šobrīd visai neskartu mākslas telpu, kas sniedz vēl nebijušas izpausmes iespējas. Digitālās tēlotājmākslas straujā attīstība liek domāt par būtisku līdzāspastāvēšanu klasiskajiem tēlotāja mākslas veidiem - glezniecībai, grafikai un tēlniecībai.”

Izstādē būs apskatāmi pirmās „Lumen” balvas 50 mākslinieku labākie darbi no tādām valstīm kā Pakistāna, Irāna, Zviedrija, Beļģija, Izraēla, Ķīna, ASV, Anglija, kā arī Latvija. Tie tiks izrādīti uz ekrāniem, planšetdatoriem un „Ricoh” projektoriem.

Intervijā žurnālam „Vanity Fair On Art” Karaliskās akadēmijas izpilddirektors Čārlzs Saumarezs Smits (Charles Saumarez Smith) uzsvēra, ka „neviens mākslinieks nevar atļauties ignorēt to, kā pasauli ir izmainījušas digitālās tehnoloģijas.”

8. februārī plkst. 19.00 veikalā „Robert’s Books” notiks lekcija par digitālo mākslu „Digitālā tēlotājmāksla: pretrunīga terminoloģija vai aktuālākā tendence?”, kuru vadīs „Lumen Prize” organizatore Karla Rapoporta (Carla Rapoport). Diskusijas laikā komentāru par digitālās mākslas žanru sniegs latviešu māksliniece Eva Lilienfelde. Lekcija notiks angļu valodā.

Plašāka informācija: www.lumenprize.com

Informāciju sagatavoja:
Laura Plūmiņa, projekta vadītāja Rīgā
Mob. tel.: +371 25904244
E-pasts: laura.plumina(abols)gmail.com">