Meklēt
Izvēlne

Diskusija "Vārdi un attēli 2: Nākotne un neviendabīgā vienlaicīgums" Latvijas Mākslas akadēmijā

2016. gada 19. aprīlī plkst. 18.00 Latvijas Mākslas akadēmijas (LMA) jaunajā korpusā notiks diskusija par tekstuālā un vizuālā diskursa savstarpējām attiecībām mūsdienu aktualitāšu kontekstā mākslā, kultūrā un politikā. Diskusijā piedalīsies LMA profesors Dr. art. Andris Teikmanis un Latvijas Universitātes profesors Dr. phil. Igors Šuvajevs.

Diskusija "Vārdi un attēli 2: Nākotne un neviendabīgā vienlaicīgums" ir turpinājums diskusijai "Vārdi un attēli: mūsdienu cilvēks starp tekstuālo un vizuālo diskursu", kas LMA risinājās 18. februārī. Paredzēts, ka diskusiju cikls turpināsies arī nākotnē. Diskusijas "Vārdi un attēli 2: Nākotne" mērķis ir turpināt meklēt atbildes uz jautājumiem par tekstuālo un vizuālo diskursu politikā, ideoloģijā un mūsu dzīvē: Kas veido mūsu nākotni? Kas nosaka neviendabīgā vienlaicīgumu - vārdi vai attēli? Kā mēs iztēlojamies nākotnes modeļus? Kurš diskurss - tekstuālais vai vizuālais ir dominējošs -, konceptualizējot mūsu nākotnes? Ko nozīmē vizuālās informācijas nozīmīguma palielināšanās un "kultūrdisleksija"?

Dr.phil. Igors Šuvajevs – Latvijas Universitātes Filozofijas vēstures katedras profesors, Latvijas Zinātņu akadēmijas korespondētājloceklis.
Dr.art. Andris Teikmanis – LMA Vizuālās mākslas un kultūras vēstures un teorijas apakšnozares profesors, prorektors.

Ieeja pasākumā ir bez maksas. Tā kā vietu skaits ir ierobežots, lūdzam pieteikt apmeklējumu līdz 15. aprīlim, rakstot uz e-pastu .  

Norises vieta:
Latvijas Mākslas akadēmijas jaunais korpuss
Kalpaka bulvāris 13, Rīga

Video no dirkusijas: https://www.youtube.com/watch?v=2xC5PCHHSx0