Meklēt
Izvēlne

DISKUSIJA “ILGTSPĒJĪGS DIZAINS UN MEŽSAIMNIECĪBA" 16/05

Dānijas Kultūras institūts un Dānijas Karalistes vēstniecība Latvijā ielūdz Jūs uz paneļdiskusiju “Ilgtspējīgs dizains un mežsaimniecība”, kurā tiks prezentēti arī FSC Dizaina Balvas 2018 laureāti.

16. maijs, plkst. 14.15, Latvijas Mākslas akadēmijā, Kalpaka bulvārī 13, 10.telpā.
Pasākums notiks angļu valodā.

Diskusijas mērķis ir veicināt izpratni un zināšanas par ANO Ilgtspējīgas attīstības mērķiem un to ietveršanu dizaina veidošanas un produktu ražošanas procesā, kā arī ilgtspējīgu mežsaimniecību un resursu izmantošanu dizainā Ziemeļu un Baltijas kontekstā.

Diskusijā piedalīsies starptautiska un vietēja mēroga dizaina, mežsaimniecības un ražošanas nozares eksperti, tai skaitā diskusijas moderatore Ida Rehnström, kas pārstāv FSC Denmark; Michael Eidrup pārstāvot koka mēbeļu ražotāju Kvist Industries; Kristaps Klauss, Latvijas Kokrūpniecības federācijas izpilddirektors un Latvijas Mākslas akadēmijas Assoc. Prof. Ervins Pastors.

FSC Dizaina Balvas 2018 uzvarētāju duets Emma Bukhave Vidarsen un Anna Ohmsen pasākumā prezentēs savu dizaina lampu “Frames” jeb Rāmji, daloties arī domās par dizaina procesu, ilgtspēju un pieredzes braucienu Latvijā, tai skaitā pieredzi Kvist ražotnē, Mālpilī.

FSC Dizaina Balva ir inovatīvs konkurss, ar mērķi izaicināt dizaina un arhitektūras studentus Dānijā domāt inovatīvi un apvienot ilgtspēju ar kvalitatīvu dizainu, izmantojot kokmateriālus. Ilgtspēja ir konkursa pamatideja, kuru iespējams interpretēt dažādos veidos. Šī gada konkursā studentiem savā dizainā bija jāiekļauj viens vai vairāki no 17 ANO Ilgtspējīgas attīstības mērķiem.

Diskusiju organizē Dānijas Kultūras institūts sadarbībā ar Dānijas Karalistes vēstniecību Latvijā, FSC Dānija un Latvijas Mākslas akadēmiju.