Meklēt
Izvēlne

DIZAINA VIESNĪCĀ 'GRAND POET' ATKLĀTA TĒLNIEKA ROBERTA BĀLIŅA PERSONĀLIZSTĀDE "PERSONĪBAS"

Šī gada 16. jūnijā Latvijas Mākslas akadēmija (LMA) sadarbībā ar “Semarah Hotels” dizaina viesnīcā “Grand Poet” atklāja LMA absolventa Roberta Bāliņa personālizstādi “PERSONĪBAS”. Viesnīcas kolekcijā iekļautas jau septiņas jauno latviešu mākslinieku gleznas un šogad tā tiks papildināta ar vienu no jaunā tēlnieka radītajām skulptūrām.

Izstādē “PERSONĪBAS” apvienoti darbi, kuri ir vērsti uz cilvēka būtības izpratni. Ikvienā no darbiem ir sava veida ieskats cilvēka esencē. Šie ieskati vērsti uz konkrētām situācijām, kuras tēlniekam bija svarīgas darbu radīšanas brīdī. Darbos ir apvienotas tradicionālās tēlniecības zināšanas, tehniskās prasmes un mūsdienu problēmas, radot skulptūras ar lielu intensitāti.

Veidojot savus darbus, es cenšos vienmēr atrast ko interesantu, citādāku – es to saucu par ‘’saldo ēdienu”, no kura nevar atteikties. Jo vairāk darbos šādu vietu, jo labāk! Tie rodas brīdī, kad, veidojot skulptūru, ir sasniegts posms, kad viss zināmais jau ir, un atliek nezināmā un pārsteigumu pilnā veidošanas daļa. Šajā posmā darbs iegūst savu glanci un unikalitāti – to, kāpēc vispār bija vērts veidot darbu. Tās ir nianses, kuru dēļ gribas pateikt “Mmmm” un rodas salda patīkama garša. Tad gribas uzkavēties pie darba maksimāli ilgi un izprast darba būtību,” aicinot apmeklēt personālizstādi, stāsta mākslinieks Roberts Bāliņš.

Latvijas Mākslas akadēmijas profesors, Tēlniecības katedras vadītājs Gļebs Panteļejevs Robertu raksturo kā tēlnieku, kas talantīgi spēj ietērpt savu stāstu fiziskā veidolā: “Roberta antropocentriskajā mākslā pastāv netverama, gaisīga materialitāte, viegluma efekts ir organisks un pašsaprotams. Ir sajūta, ka darbi radušies paši, izkristalizējušies no pirmatnējā ķīmisko elementu šķīduma un, autora uzburti, veidojas un izaug no nezināmā substrāta. Roberts ir liels stāstnieks, turklāt viņam izdodas veikli nepaklupt aiz vēlmes izstāstīt visu, tagad un tūlīt. Viens no mākslinieka veiksmes nosacījumiem ir savas mākslas valodas un tehnisko paņēmienu atrašana.

Veidojot unikālu jauno Latvijas mākslinieku darbu kolekciju, “Grand Poet” katras izstādes noslēgumā iegādājas vienu izstādes apmeklētāju novērtētāko darbu un iekļauj to viesnīcas mākslas kolekcijā “Grand Poet Art Collection”.

Man ir patiess prieks, ka, turpinot jau iesākto tradīciju, arī šogad apmeklētāji mūsu viesnīcas telpās var baudīt mākslu. Šoreiz apskatei ir eksponēts citādāks mākslas virziens – tēlniecība – un drīz viesnīcas kolekcija tiks papildināta ar jaunā, daudzsološā mākslinieka skulptūru,” stāsta “Grand Poet” vadītājs Māris Alnis, piebilstot, ka darbus var novērtēt ikviens izstādes apmeklētājs, piešķirot sirdij tuvākajam darbam uzlīmi – monētu 5 grandu vērtībā. Balsojuma uzlīmes iespējams saņemt “Grand Poet”.

Roberts Bāliņš 2022. gadā absolvējis LMA, iegūstot bakalaura grādu tēlniecības nodaļā. Piedalījies tādos projektos kā starptautiskā kopizstāde Japānā “Transformation”(2021), kopizstāde Liepājas muzejā (2020), kopizstāde Kultūrtelpā Točka (2020), kopizstāde pie Raiņa pieminekļa (2021), kopizstāde Dzelzceļa muzejā “Mākslas Otrā Puse” (2021), Kultūrdevas “100 g kultūras” (2020), kā arī uzstādīts viņa vides objekts pie Ogres slimnīcas (2020).

Par “Grand Poet Art Collection”

2018. gada 14. jūnijā Latvijas Mākslas akadēmija un viesnīcu tīkls “Semarah Hotels” noslēdza sadarbības memorandu jauno mākslinieku atbalstam un attīstībai. Tā mērķis ir atbalstīt akadēmijas studentus un Latvijas jaunos māksliniekus – iedrošināt jauniem sasniegumiem, celt pašapziņu un veidot starptautisku karjeru, sniegt finansiālu atbalstu talanta izkopšanai, radīt telpu personālizstāžu veidošanai, tādējādi veicinot mākslas attīstību Latvijā.