Meklēt
Izvēlne

Drapēšana Akadēmijas dienās

Latvijas Mākslas akadēmijas dienās 12. aprīlī no 12:00 līdz 13:45 otrā stāva vestibilā būs iespēja vērot Modes mākslas apakšnozares III kursa studentus drapēšanas nodarbībā un arī pašiem interesentiem tajā piedalīties. Lai veiksmīgi drapētu nodarbībā nepieciešams: 2m auduma, kniepadatas, šķēres un iedvesma.

Modes skicēšanas nodarbība notiks no pulksten 14:00 līdz 16:00, interesentus lūdzu ņemt līdz skicēšanas papīru, zīmuļus, ogli, pasteļus vai citus izteiksmes līdzekļus pēc izvēles.
Drapēšana ir vislabākais veids, kā parādīt un saprast individualitāti un ekskluzivitāti. Drapēšana ir tehnika, bieži saukta „moulage"(no franču valodas), kas iekļauj sevī darbu trīsdimensiju veidā. Dizains un modelis tiek sasniegts vienlaikus. Tas tiek veikts šādi: audums (dažreiz tiek sagriezts pagaidu piegrieztnēs) tiek sakārtots specifiskos veidos uz manekeniem. Lai izprastu darba uzdevumu nepieciešams uzmetums vai vismaz aptuvens priekšstats par vēlamo modeli. Šādi strādājot kļūst skaidrs, vai ir nepieciešami labojumi un ko audums „vēlas". Dažreiz tas ir kaut kas negaidīts, tāds, kas veido jaunas idejas, kas nespēj pastāvēt uz papīra. Veidojot dialogu ar audumu ir nepieciešama intuīcija, oriģinalitāte, izdoma un dizainera pieredze.
Šāda vaida darba stilam ir liela brīvība, jo drapēšana nav sasaistīta ar standartizmēru un aprēķinu. Vienīgie ierobežojumi ir ķermeņa forma un pielietotais materiāls. Pats par sevi saprotams, ka daudzi dizaineri uzskata drapēšanu par būtisku daļu no dizaina procesa.