Meklēt
Izvēlne

Eiropas kultūras bagātības pāris klikšķu attālumā

Latvijas Nacionālā bibliotēka sadarbībā ar Eiropas digitālo bibliotēku Europeana 17. novembrī plkst. 11.00 ielūdz uz diskusiju „Eiropas kultūras bagātības digitālajā pasaulē" un uz Europeana virtuālo izstādi par jūgendstilu ES mājā Aspazijas bulvārī 28.

Izstāde par jūgendstilu ir pirmā Europeana virtuālā izstāde, kuras saturu veidojuši Eiropas digitālās bibliotēkas nacionālie partneri no vairākām Eiropas valstīm. Rīga var lepoties ar daudzajām jūgendstila perioda celtnēm - 19. un 20.gs mijā celtie nami ļauj izjust jūgendstila laikmeta īpašo valdzinājumu no Vecrīgas līdz pat Rīgas nomalēm. 2014. gadā Rīga būs Eiropas kultūras galvaspilsēta. Kur atrodas Rīga Eiropas jūgendstila kartē? Kādas iespējas digitālā pasaule paver klasisko vērtību pārvērtēšanā un kā laiks un telpa ir ietekmējis diskusiju par Rīgas jūgendstilu? Kā visattālākajos Latvijas nostūros var būt pieejamas ne tik vien Rīgas, bet visas Eiropas kultūras bagātības?

Aicinām ikvienu interesentu, lai kopīgi uzzinātu kā savā ikdienā ar datoru baudīt kultūrvēstures objektu, literatūras, mūzikas un mākslas kolekcijas, un iesaistītos diskusijā ar Latvijas Mākslas akadēmijas asociēto profesori Silviju Grosu, Europeana pārstāvi Annu Mariju Vangervenu (Anne Marie van Gerwen) un Latvijas Nacionālās digitālās bibliotēkas vadītāju Uldi Zariņu. Diskusiju vadīs un digitālās bibliotēkas dzīlēs palīdzēs ienirt žurnālists Ansis Bogustovs. Diskusiju varēs vērot arī tiešraidē www.lnb.lv un www.esmaja.lv un publiskajās bibliotēkās visā Latvijā.

Europeana ir Eiropas vienotā digitālā bibliotēka, kuru kopīgi veido atmiņas institūcijas - bibliotēkas, muzeji, arhīvi un audiovizuālās informācija krātuves - no visām Eiropas Savienības valstīm. Latvijā nacionālais Europeana partneris ir Latvijas Nacionālā bibliotēka. Europeana mērķis ir bez maksas padarīt pieejamas internetā Eiropas kultūras mantojuma bagātības, un tās moto - sniegt idejas un iedvesmu Eiropas sabiedrībai.


Papildus informācija:
Ilze Egle
Sabiedrisko attiecību vadītāja
Latvijas Nacionālā bibliotēka
Tālr. 67365255, Mob.tālr. 29274845

www.lnb.lv