Meklēt
Izvēlne

Eiropas Savienības mājā Rīgā skatāma Latvijas Mākslas akadēmijas pasniedzēju un studentu darbu izstāde "Erasmus specefekti"

No 2014. gada 6. līdz 22. maijam Eiropas Savienības mājā Rīgā skatāma Latvijas Mākslas akadēmijas mācībspēku un studentu darbu izstāde „Erasmus specefekti”, kas rīkota sadarbībā ar Eiropas Komisijas pārstāvniecību Latvijā. Ekspozīcijā būs aplūkojamas Latvijas Mākslas akadēmijas rektora prof. Alekseja Naumova, prorektora prof. Kristapa Zariņa, Vizuālās mākslas nodaļas vadītāja prof. Ivara Heinrihsona un Glezniecības katedras vadītāja asoc. prof. Andra Vītoliņa gleznas, kā arī septiņu jauno talantu – Madaras Auzenbahas, Jolantas Basovas, Madaras Neikenas, Laimdotas Steķes, Sandras Strēles, Zanes Tučas un Sabīnes Verneres – radošais veikums. 

Visus izstādes dalībniekus vieno „Erasmus” studiju vai prakses pieredze kādā no Eiropas valstīm – Austrijā, Francijā, Horvātijā, Itālijā, Lielbritānijā, Nīderlandē, Polijā, Somijā, Vācijā un citviet. Gan jaunajiem, gan jau pieredzes bagātajiem māksliniekiem ceļojumi un mērķtiecīga viesošanās ārvalstīs ir bijis instruments jaunatklājumiem un vēl nebijušai pieredzei. Uz katru personību piedzīvotais atstājis nospiedumu – paliekošu „pēcefektu”. Dažiem tie ir konkrēti iespaidi no apmeklētās vietas, citiem – intelektuāla pieredze, kas kļūst par daļu no ceļotāja personības un turpmākā radošā darba. Izstāde ES mājā veidota kā „specefektu” kolekcija – eksponētie mākslas darbi kā uzkrātās pieredzes spilgti zibšņi, kuros izgaismojas iepriekš piedzīvotais. Kā daudzšķautņains kaleidoskops, atspoguļojot mākslinieku Eiropā gūtos iespaidus visā to dažādībā.

Latvijas Mākslas akadēmija mūžizglītības programmā „Erasmus” piedalās jau kopš 1998. gada, laika gaitā izveidojot ciešu sadarbības tīklu ar teju visām vadošajām mākslas un dizaina augstskolām Eiropā. Šobrīd Latvijas Mākslas akadēmiju jaunās „Erasmus+” programmas ietvaros saista sadarbības līgumi ar vairāk nekā 95 partneraugstskolām 27 valstīs. Programma pavērusi Akadēmijas studentiem, pedagogiem un darbiniekiem plašu studiju un prakses iespēju loku, tāpat programma iedvesmojusi virkni izcilu ārvalstu pedagogu un studentu viesoties Latvijā un gūt pieredzi tieši Rīgā.

Kopš Latvijas Mākslas akadēmija piedalās „Erasmus” programmā, ārvalstīs studēt devušies 318 un praksē Eiropas uzņēmumos pieredzi guvuši 77 Mākslas akadēmijas studenti. Mobilitāti aktīvi izmantojuši Akadēmijas pedagogi un administrācijas darbinieki – partneraugstskolās pieredzes apmaiņā, ar meistarklasēm un vieslekcijām Mākslas akadēmijas darbinieki viesojušies 337 reizes. Tikmēr Mākslas akadēmiju kā savu studiju vietu „Erasmus” programmas ietvaros izvēlējušies 158 studenti un ar aizraujošām lekcijām, radošajām darbnīcām un meistarklasēm Rīgā pabijuši 64 partneraugstskolu pasniedzēji. Ar katru gadu gan izbraucošo, gan iebraucošo studentu skaits pieaug, mobilitātes pretendentu skaitam ievērojami pārsniedzot pieejamo stipendiju daudzumu.

„Erasmus” programma aizsākās 1987. gadā, un tās pastāvēšanas gados ir nemitīgi audzis dalībnieku skaits un uzlabojusies piedāvāto pasākumu kvalitāte un daudzveidība. 2012. gadā „Erasmus” programma atzīmēja 25 gadu jubileju, kam par godu noritējuši vairāki vērienīgi pasākumi ar mērķi izvērtēt programmas ietekmi un diskutēt par tās nākotni. Latvijas Mākslas akadēmijas rektors prof. Aleksejs Naumovs ir viens no diviem „Erasmus” vēstniekiem no Latvijas, kuram bijis gods pārstāvēt valsti nozīmīgajos jubilejas pasākumos un „Erasmus+” plānošanas forumos.

Izstādes norises vieta:
Eiropas Savienības māja
Aspazijas bulvāris 28, Rīga
www.esmaja.lv

Darba laiks:
Darba dienās 10.00–18.00
Sestdienās 10.00–14.00

Ieeja bezmaksas.