Meklēt
Izvēlne

Ellas Mežules personālizstāde dizaina viesnīcā “Grand Poet Hotel”

Turpinoties Latvijas Mākslas akadēmijas (LMA) un “Semarah Hotels” pērn uzsāktajai sadarbībai Latvijas jauno un talantīgo mākslinieku atbalstam, piektdien, 1.martā, dizaina viesnīcā “Grand Poet Hotel” atklāta jau trešā personālizstāde. Šoreiz viesnīca saviem apmeklētājiem un ikvienam interesentam piedāvā iespēju iepazīties ar LMA maģistrantūras studentes Ellas Mežules darbiem. Tie būs aplūkojami līdz šī gada jūnijam.
Izstādes nosaukums filozofisks – “Es vēroju ātrus, vientuļus pūļus, tie man stāsta par saviem gausiem kosmonautiem”. Tās atklāšanā piedalījās Ellas Mežules pasniedzējs, gleznotājs un LMA prorektors profesors Andris Vītoliņš, kā arī citi pārstāvji no LMA un viesnīcas “Grand Poet Hotel” vadītājs Māris Alnis. Mākslinieci atbalstīt bija ieradušies arī ģimenes locekļi un tuvākie draugi. Par muzikālo gaisotni parūpējās mūziķis Jānis Ruņģis.
“Rīgā nav daudz mākslas galeriju, uz kurām es pārliecinoši varētu sūtīt savus draugus no ārzemēm ar piebildi noteikti tajās iegriezties, jo tur vienmēr būs kāda jauna un pārsteidzoša ekspozīcija. Šis projekts par tādu vietu ir tapis. Vieta, kur ne tikai jaunajiem profesionāļiem regulāri eksponēt savus darbus, bet arī ikvienam apmeklētājam iepazīties ar kvalitatīviem, vēl neredzētiem darbiem, vienlaikus uzzinot par jaunākajām tendencēm un aktualitātēm tieši Latvijas mākslas pasaulē,” aicinot apmeklēt galeriju, uzsver gleznotāja E.Mežule.
Māksliniece skaidro, ka jaunatklātajā izstādē aplūkojamā darbu sērija aizsākta 2017.gadā un turpinās joprojām. Šajā izstādē ir tikai daļa no sērijā tapušajiem darbiem. Tā veidota ilgtermiņā caur vērojumiem, domājumiem, sajutumiem, atskārtumiem, pārsteigumiem, atklājumiem un mierinājumiem par mūsu cilvēcisko dabu un tās nenoteikto plūdumu. Darbi pieskaras šīs uztveres subjektivitātei, ietekmējamībai, cēloņiem, krātām vērtībām, kas veido mūsu personību, tomēr nedod pamatu to uztvert par īstenību.
“Gleznas pauž mākslinieces interesi par aizspoguliju, par to, kas notiek kaut kur ārpus kadra. Interese par pasauli, kas kustas, elpo un kam ir emocijas. Pasauli, kurai ādā rit asinis un vēl nav atrofējušās kājas no kņupēšanas pie datora. Ellas darbi ir inteliģenti, iespējams, tie paver cerību civilizācijai izdzīvot šajā sadomazohistiskajā konceptuālisma pasaulē, kurā, izrādās, vēl kaut kur eksistē daba, un kāds pat prot to piefiksēt,” par savas studentes talantu izsakās A.Vītoliņš.
E.Mežule iepriekš studējusi Jāņa Rozentāla Rīgas mākslas vidusskolā un LMA, savas zināšanas papildinājusi Īrijā un Itālijā. Viņas darbi ir tikuši izstādīti ne tikai Latvijā, bet arī Lietuvā, Igaunijā, Īrijā, Beļģijā, Itālijā un citās valstīs. 2016. gadā saņēmusi Brederlo – von Sengbusch mākslas prēmiju, bet 2017. gadā – Valdemāra Tones stipendiju. Šobrīd turpina glezniecības studijas maģistrantūrā LMA. Paralēli studijām ir LMA Sestdienas skolas vadītāja, kā arī gleznošanas skolotāja Ķekavas mākslas skolā. Šī jau ir sestā mākslinieces personālizstāde. 

Par “Grand Poet Art Collection”
2018.gada 14.jūnijā Latvijas Mākslas akadēmija un  viesnīcu tīkls “Semarah hotels”  noslēdza sadarbības memorandu jauno mākslinieku atbalstam un attīstībai. Tā mērķis ir atbalstīt akadēmijas studentus un Latvijas jaunos māksliniekus – iedrošināt jauniem sasniegumiem, celt pašapziņu un veidot starptautisku karjeru, sniegt finansiālu atbalstu talanta izkopšanai, radīt telpu personālizstāžu veidošanai, tādējādi veicinot mākslas attīstību Latvijā.