Meklēt
Izvēlne

FESTIVĀLS “SKAŅU MEŽS” AICINA UZ TRĪS BEZMAKSAS MEISTARKLASĒM LMA JAUNAJĀ KORPUSĀ “K2"

29. septembrī 16:00 LMA Jaunajā korpusā "K2" notiks Hari Šankara Kišores (Hari Shankar Kishore) jeb Hvad lekcija. Hvad ir Kopenhāgenā bāzēts elektroniskās mūzikas komponists, producents un skaņas apstrādes inženieris. Hvad ir nostiprinājis savu statusu kā nozīmīgs Kopenhāgenas pagrīdes scēnas mūziķis un vada divas ievērojamas organizācijas – izdevniecību "Syg Nok" un skaņu apstrādes studiju "Kommunal Dubplate Service". Viņa darbos tiek izmantoti arī vides ieraksti, kuros dzirdamas grabošas taksometru durvis, kori no misēm Dānijas baznīcās, ielu skaņas un vinilplašu čerkstoņa. Hvad tiecas panākt sajūtu par pasaules kultūru, kas ir "pāri multikulturālajam" un pludina robežas starp mākslu un ikdienas dzīvi. Lekcijā mūziķis sniegs ieskatu savā radošajā darbībā. Stāstījumu papildinās skaņu ieraksti no "Kommunal Dubplate Service" arhīviem un Hvad jaunākie robežmeklējumi. 

5. oktobrī 15:00 LMA Jaunajā korpusā "K2" ar lekciju "Rituālu tehnoloģijas: latīņamerikāņu elektroniskās mūzikas saknes Meksikā" uzstāsies Meksikā dzimusī un šobrīd ASV dzīvojošā producente un DJ Delija Beatrisa (Delia Beatriz) jeb Debit. Šajā lekcijā viņa iepazīstinās ar savas mūzikas saknēm Meksikas pamatiedzīvotāju tradicionālajā mūzikā, par piemēru izmantojot savu albumu "The Long Count". Ieraksts veidots, izmantojot arhīva audiomateriālus, kuros tiek spēlēti seno maiju instrumenti, tos iepazīstinot ar mākslīgo intelektu un pašas Delijas Beatrisas savdabīgo estētiku.

5. oktobrī 17:00 LMA Jaunajā korpusā "K2" notiks Marijas Čavesas (Maria Chavez) praktiskā darbnīca "Abstract Turntablism". Šajā vinilplašu atskaņotāju manipulēšanas meistarklasē skaņu māksliniece Marija Čavesa demonstrēs tehnikas, kā vinilplašu atskaņotājus izmantot kā eksperimentālās mūzikas instrumentus. Otrajā darbnīcas daļā apmeklētāji varēs piedāvātās tehnikas izmēģināt paši. Darbnīcai nav vecuma vai iepriekšējas pieredzes ierobežojumu, bet nepieciešama iepriekšēja pieteikšanās.

Festivāls Skaņu mežs