Meklēt
Izvēlne

Foto: LMA atklāta “documento futurae / nākotnes dokuments” izstāde

No 2. līdz 21. martam Latvijas Mākslas akadēmijas (LMA) aulā notiks projekta "documento futurae / nākotnes dokuments" izstāde. Ceļā uz Latvijas valsts simtgadi, šī izstāde ir aicinājums uz sarunām par nākotni. Savukārt 17. martā plkst. 18:00 LMA profesors Dr.art. Andris Teikmanis projekta ietvaros nolasīs “Lekciju par nākotni”, pamatojot nākotnes pētījumu nozīmi un iepazīstinot ar mākslas lomu nākotnes veidošanā. Turpinājumā 21. martā 18:00 “Sarunās par nākotni” tiksies LU profesors Dr.phil. Igors Šuvajevs un LMA profesors Dr.art. Andris Teikmanis. 

"Projekta “documento futurae / nākotnes dokuments” izstāde Latvijas Mākslas akadēmijā ir pieteikums sarunai par nākotni. Nākotni, kuras aprises jau ir iespējams apjaust, kura mūs satrauc un kuru mēs vēlamies veido," uzsver izstādes veidotājs, Latvijas Mākslas akadēmijas profesors Dr.art. Andris Teikmanis, "domājot par nākotni, bija vēlme apzināti izmantot vislakoniskākos izteiksmes līdzekļus un pārvērst mākslu kailā, semantiskā nākotnes pētniecības instrumentā".

Projekts “documento futurae / nākotnes dokuments” turpina konferences “Art Future/ Future State” ievirzīto redzējumu, jo vairāki tā ietvaros radītie darbi ir veidoti, kā “piezīmes uz konferences programmas lapām”, vizualizējot svarīgākos konceptus vai to stimulētas metaforiskās asociācijas un izmantojot mākslinieciskos pētījumus kā nākotnes modelēšanas instrumentus. Atšķirībā no datu vai modeļu vizualizācijas tradicionālajās zinātnēs, mākslinieciskie pētījumi vizualizāciju izmanto nevis kā palīglīdzekli, bet kā mērķi, radot jaunu izaicinājumu definēt robežas starp semantiku un estētiku. Nākotnes izaicinājumi nosaka nepieciešamību definēt jaunus instrumentus un veidot jaunu valodu. Izstādes piemēri ir saistīti ar Latvijas Mākslas akadēmijas simtgades projekta ietvaros attīstīto mākslas nākotnes un nākotnes mākslinieciskās pētniecības koncepciju. “documento futurae / nākotnes dokuments” iekļaujas Latvijas Mākslas akadēmijas Latvijas valsts simtgades svinību norišu cikla ietvaros īstenotā projekta “Nākotnes māksla / Nākotnes zīmes” ideju un konceptuālo risinājumu kontekstā, sniedzot mākslinieciskos pētījumos balstītu ieskatu valsts un mākslas nākotnes jautājumos. Savukārt lekciju cikls “Sarunas par nākotni” turpinās 2016. gada sarunu ciklu “Vārdi pret attēliem”, tikai šoreiz jau runājot par mākslas un politikas nozīmi domājot par nākotni.

Latvijas Mākslas akadēmijas konference “Nākotnes māksla / Nākotnes valsts” tika īstenota ar Valsts Kultūrkapitāla fonda un Kultūras ministrijas atbalstu un ir Latvijas valsts simtgades svinību norise.

Projekta autors: Dr.art. Andris Teikmanis
Producente: Inese Bauģe
Scenogrāfs: Kristiāns Brekte
Dizaingrafika: Rauls Liepiņš

Izstādes darba laiki:
O., T., P., S. 11:00 – 18:00
C. 11:00 – 19:00
Pārtraukums: 14:30 – 15:00

Ieeja izstādē – bezmaksas.

Izstādes norises vieta:
Latvijas Mākslas akadēmijas aulā
Kalpaka bulvāris 13, Rīga