Meklēt
Izvēlne

Gaismas objektu konkurss

Positivus festivāls kopā ar AS „Latvenergo” šogad organizē gaismas objektu konkursu, kura tēma ir „Gaisma”. Žūrija no visiem iesniegtajiem darbiem atlasīs piecus labākos, kuru autori saņems nepieciešamo finansējumu un iespēju savu darbu realizēt Positivus festivāla teritorijā. Darbu iesniegšana noritēs līdz 10. jūnijam.

„Radoša atmosfēra ir viena no galvenajām Positivus festivāla vērtībām – tāpēc esam priecīgi un lepni, ka šogad esam gaismas mākslas objektu konkursa patroni Positivus festivālā. AS „Latvenergo” vienmēr ir bijis viens no videi draudzīgākajiem un drošākajiem energouzņēmumiem Eiropā, kas iegulda attīstībā – arī dizains ir nemitīgā attīstības procesā un ir nozīmīga mūsu ikdienas sastāvdaļa. Elektroenerģija un gaisma Latvijā ir teju nešķirami jēdzieni, un liela daļa gaismas mūsu mājokļos, uz ielām, ēkās, izstāžu zālēs nāk no Daugavas HES kaskādes. Tāpēc esam pārliecināti, ka jaunizveidotie gaismas objekti atdzīvinās un papildinās festivāla teritoriju,” stāsta Solvita Linde, AS „Latvenergo” mārketinga un klientu apkalpošanas direktore.

Iesniegtajiem darbiem ir jābūt gaismas objektiem, kas ir labi pamanāmi gan diennakts gaišajā, gan tumšajā laikā, un tiem ir jābūt videi atbilstošā izmērā. Konkursā jāiesniedz pieteikums – ideja par gaismas objektu, kas atbilst konkursa tēmai un Positivus festivāla atmosfērai. Gaismas objekti jāveido izvietošanai festivāla teritorijā. Darbi var tikt veidoti jebkādā tehnikā, piemēram, instalācijas, vides dizaina objekti, video, dekorācijas, konceptmākslas objekti u.tml. Katram darbam ir jāiekļaujas realizācijas budžetā līdz 500 latiem. Konkursā ir aicināti piedalīties mākslas izglītības iestāžu audzēkņi, radošo profesiju pārstāvji, kā arī ikviens, kurš var radīt interesantu darbu par piedāvāto konkursa tēmu.

Darbi tiks izvietoti festivāla teritorijā tiem speciāli atvēlētā vietā. Darba autors var norādīt, kādi apstākļi nepieciešami objekta izvietošanai, piemēram, koki, ja objektu paredzēts iekārt kokos, vai tml.

„Latvenergo” sadarbībā ar Positivus festivāla organizatoriem meklēs labāko iespējamo izvietojumu katram objektam, lai tas iekļautos kopējā festivāla atmosfērā. Pie katra objekta tiks izvietota informatīva norāde ar darba autora/-u vārdu un uzvārdu, darba nosaukumu un aprakstu, kā arī atsauce uz organizatoriem.

Iesniegtos darbus izvērtēs žūrija, kuras sastāvā būs: Latvijas Mākslas akadēmijas profesors, Vizuāli plastiskās mākslas nodaļas vadītājs, vides mākslas eksperts Aigars Bikše, „Latvenergo” koncerna, Positivus festivāla un SponsorKing pārstāvji.

Konkursa dalībniekiem jāsūta savas idejas līdz 10. jūnijam uz e-pastu latvenergo(abols)positivus.com">.