Meklēt
Izvēlne

Galerijā "Mākslas banka" Līgas Skariņas personālizstāde "Baltā meditācija"

No š.g. 14. līdz 28. februārim galerijā „Mākslas banka” ir aplūkojama Latvijas Mākslas akadēmijas Keramikas apakšnozares asociētās profesores Līgas Skariņas personālizstāde „Baltā meditācija”. Izstāde ir harmonijas meklējumi sevī, dabā un darba procesā. Sajūtu fiksējumi ar formu, ritmu, gaismu un refleksijām. Balti stāsti gaišā materiālā un niansēs izgaismotā tēlā.

Māksliniece Līga Skariņa savos darbos mēģina keramikas materiālam piedot vieglumu, noskaņu un sajūtu tēlus. Savienojot keramiku ar fotogrāfiju veidot telpiskus stāstus un piešķirt senajam materiālam mūsdienīgu elpu. Kā pamatmateriāls izstādes darbos izmantota baltā akmensmasa un porcelāns. Materiāli apstrādāti ar dažādām keramikas tehnoloģijām un piešķir gaišajai krāsai skanošas nianses.

Līga Skariņa savas izstādes un darbu ciklus veido pēc tēmas uzstādījuma un tehniskā izpildījuma, bet to vienotība izpaužas materiāla informācijas līmenī – visur tie māli. Daba un materiāls uzrunā mākslinieci ar gluži hipnotizējošu enerģiju un darbojas kā neizsmeļams iedvesmas avots. Lai dvēseles melodiju pārnestu mālā nesalaužot formu, jāsavalda radošais spēks. Keramikā tāpat kā mīlestībā visu nosaka attiecības – mākslinieks, ideja, materiāls.

Līgas Skariņas izstāžu darbība aizsākās 1980. gadā. Latvija, Krievija, Spānija, Ēģipte, Taivāna, Japāna, Lietuva, Igaunija ir tikai dažas no valstīm, kur izstādēs piedalījusies māksliniece. 2007. gadā Līgas Skariņas darbs „Pirmais sniegs” saņēma balvu un prēmiju par radošo meklējumu 4. Sniega dizaina konkursā Kagā, Japānā. Mākslinieces darbu iegādājies arī Nacionālais vēstures muzejs Taipejā, Taivānā, Kairas Modernās mākslas muzejs Ēģiptē un Latvijas Nacionālās mākslas muzejs.

Mākslinieces keramikas darbi apskatāmi arī Latvijas Mākslas akadēmijas pedagogu darbu izstādē „Durvis”, kas Akadēmijas aulā (Kalpaka bulvāris 13, Rīga) būs apmeklētājiem atvērta līdz š.g. 24. februārim.

Darba laiki:
Pirmdiena – piektdiena: 11:00 – 18:00
Sestdiena, svētdiena: slēgts

Ieeja bez maksas

Galerija „Mākslas banka”
Jauniela 14, Rīga
Tel.: +371 67226690
E-pasts: info(abols)makslasbanka.lv">
Mājas lapa: www.makslasbanka.lv