Meklēt
Izvēlne

GALERIJĀ 'LOOK!' ATKLĀS JĀŅA ŠNEIDERA PERSONĀLIZSTĀDI 'IBIDEM'

"Satekpunkts ir seklumam dāvāts dziļums. Līniju zīmes rada telpu, un virsma kļūst par vietu, kas tiek apdzīvota. Šis ir lineāla rokraksts, perpendikulāri vārdi. Es darbos atklājos tikai pacietībā, krāsā, proporcijās, kompozīcijā un neprecizitātē. Joprojām turpat – izģērbtā vietā bez mēroga, kas sākas un beidzas sevī. Debesis ir virs galvas un arī zem kājām. Ejot uz priekšu, notiek virzība arī atpakaļ, kāpjot uz augšu – lejup. Es jau gaidu sevi aiz stūra. Šī vieta ir pazīstama, bet ne iepazīstama. Tā diži neatšķiras no skaidras nakts debesīm – vārgi izgaismota, klaustrofobiska bezgalība", saka mākslinieks.

Izstādē “Ibidem” ir apskatāmi jaunākie mākslinieka darbi, kas veidoti ar grafītu, akrila tinti un eļļas krāsām. "Tas ir turpinājums izstādes “Vieta” (2019, “LOOK!” galerija) aizsāktajam "telpas alfabētam”. Darbi atklāj iepriekš neaplūkotus vārdus, telpiskas situācijas un pieredzes. Arhitektonika kļūst par metaforu prāta bezgalīgajam interjeram, gleznās iekšpusei sajaucoties ar ārpusi un otrādi. Neiespējamība palūkoties aiz uzzīmēta stūra un neiespējamība izgaismot to, kas atrodas uzgleznotā tumsā, kļūst par atslēgu darbu uzlūkošanā," raksta izstādes veidotāji.

Jānis Šneiders ir ieguvis bakalaura grādu Latvijas Mākslas akadēmijā glezniecības apakšnozarē, pašlaik studē maģistrantūrā Vizuālās komunikācijas apakšnozarē. Aizvadījis vairākas personālizstādes un grupu izstādes gan Latvijā, gan ārvalstīs. Viņa darbi atrodas privātkolekcijās Latvijā, Igaunijā, Vācijā, Beļģijā un Luksemburgā. 2019. gadā ieguvis "Nordic & Baltic Young Artist Award'' balvu glezniecībā, 2020. gadā Berlīnē saņēmis prestižo Secco Pontanova fonda "Claus Micheletz – Preis 2020” balvu. 

Izstāde būs apskatāma no 15. oktobra līdz 6. novembrim galerijā LOOK!, Ģertrūdes ielā 62, Rīgā.
Darbalaiks: 13:00 – 19:00 no otrdienas līdz piektdienai, sestdienās 13:00-17:00.