Meklēt
Izvēlne

GALERIJĀ 'ROMAS DĀRZS' ATKLĀS ANŠA ROZENTĀLA PERSONĀLIZSTĀDI 'META ELEMENT'

No 1. aprīļa, galerijā "Romas dārzs" būs apskatāma mākslinieka Anša Rozentāla izstāde"meta Element". Izstāde ir jaunā mākslinieka ideja par klasiskās glezniecības un mūsdienu tehnoloģiju simbiozi.

Ansis Rozentāls uzskata, ka mākslā glezniecība vēl arvien ir visa pamats, un viņa mērķis ir ar tehnoloģiju palīdzību pievērst dažādu paaudžu uzmanību, cerot, ka ikviens skatītājs spēs atrast kaut ko sev tuvu un interesantu. Jaunais mākslinieks glezniecību saista ar metafiziku un dabas elementiem. Attīstot glezniecības studijas viņš to papildina ar tehnoloģiskiem risinājumiem, kas atkal iekļauj metafizikas elementus.

Mākslinieks stāsta: "Dažas gleznas izstādē ir radītas, izmantojot paplašinātās glezniecības pamatprincipus, kuri ir sasaistīti ar jauno tehnoloģiju iespējām, tādā veidā iespējams atrast veidu, kā paplašināt skatījumu uz glezniecību. Ar saviem darbiem cenšos iezīmēt jaunu veidu, kā tiek apvienota glezniecība ar jauniem medijiem."

Ansis Rozentāls 2018. gadā ar maģistra grādu absolvējis LMA Glezniecības apakšnozari. Šobrīd studē LMA profesionālās doktorantūras programmā. Grupu izstādēs Latvijā, Lietuvā, Igaunijā, Vācijā, Ķīnā, Beļģijā, Ēģiptē regulāri piedalās kopš 2009. gada.

Darbi atrodas kolekcijās Latvijā, Krievijā, Amerikā, Latvijas vēstniecībā Ķīnā un Latvijas pārstāvniecībā Briselē. 2021. gadā ieguvis “Latvijas valsts mežu stipendija mākslā” un 2018. gadā – mākslinieka Valdemāra Tones stipendiju.

Piedalījies vairāku ēku fasāžu apgleznošanā Rīgā. Aktīvi glezno plenēros Rīgā, Kuldīgā, Mālpilī, Cēsīs, kā arī iesaistās dažādās mākslinieciskajās norisēs. Kā asistents piedalījies vairāku desmitu izstāžu organizēšanā un scenogrāfiju izveidē, darbojies reklāmas un kino nozarēs. Filmā “Homo Novus” ir viens no māksliniekiem un gleznu autoriem.

Izstāde galerijā “Romas dārzs” skatāma līdz 29. maijam
Galerija atvērta O.– Se. 12 - 18, Sv. 12 - 15. 
Liepāja, Zivju iela 3.