Meklēt
Izvēlne

GRĀMTANĪCĀ UN MĀKSLAS TELPĀ “AMINORI” ATKLĀS DAIŅA LESIŅA KERAMIKAS DARBU IZSTĀDI “LABIRINTS”

31. oktobrī plkst. 18.00 grāmatnīcā un mākslas telpā “Aminori” tiks atklāta Daiņa Lesiņa keramikas darbu izstāde “Labirints”. 

"Tas nav labirints burtiskā nozīmē, drīzāk prāta konstrukcijas, kur prāts ir ceļojis no vienas situācijas uz citu un atkal atgriezies pie pirmsākuma. Tā ir domu ceļošana, maldīšanās, pārklāšanās un ideju transformācija. Zem visa slēpjas struktūra jeb matrica. Materiāla sajūta nav tikai tas, ko tu jūti ar pirkstu galiem. Tā ir izpratne par materiāla dabu, procesiem un kā to lietot. Būtiska ir materiāla izvēle un apzināta klātbūtne saskarē ar to", vēstī izstādes organizatori.    

Kopš 2000. gada Dainis Lesiņš ir Latvijas Mākslas akadēmijas keramikas katedras vadītājs. Beidzis Latvijas Mākslas akadēmijas Lietišķi dekoratīvās mākslas nodaļu 1989. gadā.  Kopš 2007. gada ­– Latvijas Mākslas akadēmijas profesors. Sarīkojis vairāk kā 10 personālizstādes, piedalījies grupu izstādēs un simpozijos Latvijā, Igaunijā, Krievijā, Somijā, Zviedrijā, Spānijā, Korejā u.c. Daiņa Lesiņa darbi atrodas Dekoratīvās mākslas un dizaina muzejā, Kauņas keramikas muzejā, muzeju kolekcijās Igaunijā, Spānijā, Krievijā u.c.

Izstāde būs aplūkojama līdz 7. decembrim.
Grāmatnīcas un mākslas telpas “Aminori” adrese: Krišjāņa Valdemāra iela 69, Rīga.
Darba laiks: P.O.T.C.Pk. 11.00–18.00, sestdien 11.00–16.00, svētdien slēgts.