Meklēt
Izvēlne

Ievas Bondares izstāde "Mani 10 gadi Mākslas akadēmijā"

2014. gada 4. jūnijā plkst. 17.00 Ķekavas novadpētniecības muzejā tiks atklāta gleznotājas Ievas Bondares izstāde „Mani 10 gadi Mākslas akadēmijā”. Izstāde būs skatāma līdz 2. augustam.

Gleznotāja Ieva Bondare ir spilgts apliecinājums tam, ka sākt kaut ko pilnīgi no jauna nekad nav par vēlu un ka tiešām „...nekad nesaki: nekad”. Trīsdesmit gadu vecumā viņa nolēma pievērsties kaut kam jaunam, vēl neiepazītam. Viņa iestājās Latvijas Mākslas akadēmijā un sāka mācīties gleznot. Māksliniece teic, ka vajadzēja paiet diezgan ilgam laikam, lai viņa pati sev noticētu un varētu pateikt: „Es to varu!”. Pasniedzēji – Imants Vecozols, Pēteris Postažs, Ieva Iltnere, Vija Zariņa, Kaspars Zariņš, Aleksejs Naumovs, Kristaps Zariņš, Uno Daņiļevskis, Juris Jurjāns, Ivars Heinrihsons, Ilze Lībiete, Ilze Neilande un vēl daudzi citi palīdzēja, novērtēja un iedrošināja Ievu Bondari, tāpēc viņa ir pateicīga par to un šo izstādi velta studiju gadiem Latvijas Mākslas akadēmijā.

Māksliniece uzskata, ka šie desmit gadi no sagatavošanas kursiem līdz maģistra grāda saņemšanai ir izveidojuši viņu kā mākslinieci, tāpēc jaunā izstāde Ķekavas novadpētniecības muzejā būs savdabīga atskaite par šo tik svarīgo laikposmu viņas dzīvē.

Tā būs Ievas Bondares astotā personālizstāde. Tajā būs apskatāmi darbi, kurus līdz šim plašāks skatītāju loks nav redzējis, tikai pasniedzēji, kuri tos arī pozitīvi novērtējuši un atzinuši par eksponēšanas cienīgiem. Ieva Bondare teic, ka studiju laikā apzināti nav piedalījusies nevienā izstādē, jo allaž uzskatījusi, ka vispirms pašai sev ir jānotic un sev jāapliecina, ka esi kļuvusi par mākslinieci.

Ķekavas novadpētniecības muzejs
Rīgas iela 26, Ķekava