Meklēt
Izvēlne

IKŠĶILĒ NORISINĀS LMA STARPTAUTISKAIS KERAMIKAS MĀKSLAS SIMPOZIJS "DIALOGS 2020"

No 2020. gada 8. līdz 17. septembrim Latvijas Mākslas akadēmija (LMA) rīko starptautisku keramikas mākslas simpoziju „Dialogs 2020”.

LMA keramikas katedras rīkotie starptautiskie radošie projekti notiek ik gadu, kopš 2001. gada. Projekta mērķis ir uzturēt kontaktus un veicināt sadarbību starp dažādu valstu māksliniekiem, mākslas pedagogiem un augstskolām. Šogad simpozijā piedalās 23 mākslinieki un mākslas augstskolu studenti no Baltijas reģiona – Lietuvas, Igaunijas, Somijas, Vācijas un  Latvijas. Programmā radošais darbs, pieredzes apmaiņa, paraugdemonstrējumi un meistarklases.

Simpozija nosaukums „Dialogs” atklājas vairākos koncepcijas aspektos. Dialogs starp dažādām kultūrām, dialogs starp profesionāliem māksliniekiem un studentiem, mākslinieka dialogs ar materiālu, keramikas materiāla dialogs ar laikmetīgo formu un citas spontānās dialoga iespējas, kuras māksliniekiem piedāvā mūsu simpozijs.

Simpozija fokusā ir malkas augstais apdedzinājums keramikas ceplī Ikšķilē.

LMA īpašumā esošajā Jāņa Kugas mājā, Ikšķilē ik gadu notiek studentu vasaras plenēri. 2007. gadā ar Valsts Kutūrkapitāka fonda (VKKF) un LMA atbalstu tika uzbūvēts īpašas konstrukcijas „buro-box” keramikas malkas ceplis. Keramikas materiāla apdedzināšanai līdz 1300 C grādiem, tradicionāli šādu cepļa konstrukciju izmanto Austrumos, īpaši populāras ir Japānā un Ķīnā. Malkas apdedzinājuma atklātā uguns piešķir keramikai īpašu šarmu, panākot neierastus un interesantus efektus. 

Visi interesenti aicināti uz cepļa atvēršanas svētkiem, š.g. 15.septembrī pl. 12.00- 15.00, Ikšķilē, J.Kugas ielā 11.

Simpoziju atbalsta : Valsts Kultūrkapitāla fonds,  Latvijas Mākslas akadēmija, Velosock, Merrild.