Meklēt
Izvēlne

Ilzes Aulmanes izstāde “The Shēma”

Laikā no  14/12/2018 - 15/01/2019
Ojāra Vācieša muzejā, O. Vācieša ielā 19, Rīgā, ir skatāma Ilzes Aulmanes izstāde “The Shēma” 


"Iedomājos kā ofisa darbinieki, lai "mazinātu stresu" vai citu tikpat dabisku impulsu vadīti, griež šķēlītēs dzēšgumijas un taisa svētku rotājumus no dokumentu kabatiņām. Kancelejas priekšmetu neapzinātais strāvojums.
Strādājot mākslas skolā, kaut kur zuda dzēšgumijas, citas tika caurdurtas, apzīmētas, vēlāk dažas atradu visādos kaktos.Darbi ir par pierakstiem telefonsarunu laikā, klažu stūros stundu laikā utt. Kad neapzināti izkrāsojam rūtiņas, veidojam neizprotamas shēmas, rakstus. Tātad izstāde ir arī par režģiem un shēmām mūsu sadzīves, dzīves un arī dzīvības pamatā. O. Vācietim ir šādi zīmējumi. Viens no darbiem ir balstīts radošajā darbā, ko uzdeva veidot vidusskolas literatūras skolotāja par O. Vācieša dzejoļa "Klavierkoncerts" tēmu",  Ilze Aulmane
Ilze Aulmane ir mācījusies Ogres Mākslas skolā un citās skolās, Latvijas Mākslas akadēmijā šogad turpina studijas maģistratūrā. Strādājusi gan kā pedagoģe, dežurante, gan izstāžu zāles kuratore, organizējusi pasākumus utt. Piedalījusies daudz dažādās, "nenozīmīgās" izstādēs. Arvien nopietnāk grib pievērsties savai radošajai darbībai, idejas realizējot bieži starpdisciplināros mākslas objektos. Par galveno vērtību Ilze uzskata iespēju mēģināt izzināt, izdzīvot kristīgās ticības būtību, svarīgi arī sportiskas pastaigas, dabas baudīšanas moments un humoriņš.

www.vaciesamuzejs.lv