Meklēt
Izvēlne

Irēnas Lūses un Ditas Lūses izstāde "Gaismas paralēles"

Cēsu Izstāžu namā š.g. 30. novembrī plkst. 13.00 atklās jaunu Irēnas Lūses un Ditas Lūses izstādi „Gaismas paralēles”. Izstāde būs apskatāma līdz 2013. gada 29. decembrim.

Irēnas Lūses darbi atspoguļo pēdējo sešu gadu posmu mākslinieces daiļradē, strādājot dažādās tehnikās (eļļas, pasteļa, akvareļa). Tehnikas izvēli bieži nosaka dvēseles stāvoklis un tēmas risinājums. Irēna Lūse uzsver: „Pēdējā laikā esmu aizrāvusies ar reālo ainavu akvareļa tehnikā. Pievēršanās ainavai nav nekas īpaši jauns vai oriģināls, šī tendence virmo gaisā… Pēdējā laikā patīk strādāt ar ūdenskrāsām, liekas, to caurspīdīgums neaizbaida gaismas vieglumu.” Māksliniece ir Latvijas Mākslas akadēmijas Glezniecības apakšnozares asociētā profesore.

Ditas Lūses glezniecība saviļņo skatītāju ar senatnes gaisotni, viduslaiku klosteru un katedrāļu harmonijas atainojumu. Māksliniece izsakās: „Gaisma mani interesē visās tās izpausmēs. Jau ilgu laiku strādāju pie darbiem, kuros attēloju dabas radītās konstrukcijas, skatītas caur rentgena gaismas prizmu.” Dita Lūse absolvējusi Latvijas Mākslas akadēmiju, prof. Induļa Zariņa un prof. Alekseja Naumova glezniecības meistardarbnīcu. Māksliniece piedalījusies izstādēs Spānijā, Itālijā, Polijā, Grieķijā, Indijā, Lielbritānijā un citās zemēs. Nozīmīgākā profesionālā balva saņemta izstādē „Aviskar 2012”, kas notika galerijā „Gold”, Kalkutā (Indijā), kā „Labākais mākslinieks klasiskās glezniecības kategorijā”.

Lai arī Cēsis ir Irēnas Lūses vecvecāku dzīves vieta un mātes bērnības un jaunības pilsēta, šeit mākslinieču darbus eksponēs pirmo reizi.

Darba laiks:
Otrdien – svētdien: 10.00 – 18.00
Pirmdien: slēgts

Cēsu Izstāžu nams
Pils laukums 3, Cēsis