Meklēt
Izvēlne

Izdota mākslas zinātnieku Kristīnes Čakstiņas un Riharda Pētersona grāmata "Piemiņas vietu ceļvedis pa Rīgu un Rīgas apkārtni. Latvija un tās iedzīvotāji cīņā par savu valsti un pretestība okupācijas varām, 1918 – 1991”

Ceļvedī iespējams iepazīties ar pieminekļiem, kas stāsta par Latvijas valsts tapšanu 1918. gadā un turpmāko Latvijas politisko situāciju līdz 1991. gadam. Pētījuma autori pievērsuši īpašu uzmanību ne tikai pieminekļu idejiskajai nozīmei, bet arī mākslinieciskajām kvalitātēm. Teksts lasāms kā latviski, tā arī angliski. Izdevumu papildina bagātīgs, līdz šim maz publicēts attēlu klāsts un kartes.

Grāmatas, pētījuma un ceļveža idejas autori ir biedrība “Rīgas Memoriāla” vadītāja Ruta Ozoliņa (1930-2015) un Latvijas Politiski represēto apvienības vadītājs Ivars Kaļķis. Izdevējs Latvijas Okupācijas muzeja biedrība. Dizains un salikums “Karšu izdevniecība Jāņa sēta”, māksliniece Līga Dubrovska.
Latvijas Mākslas akadēmijas docents Rihards Pētersons lasa lekcijas par pasaules un Latvijas politisko vēsturi, kultūras pieminekļu aizsardzību, kā arī Latvijas mākslu un arhitektūru.  Savukārt Kristīne Čakstiņa 2010. gadā ieguva maģistra grādu mākslas zinātnē par darbu “Ieskats arhitekta Jāņa Fridriha Baumaņa daiļradē. Īres nami un sabiedriskās ēkas Rīgā.”