Meklēt
Izvēlne

Izdots LMA rektora profesora Alekseja Naumova mākslas albums

Gleznotājs Aleksejs Naumovs ir izcils ainavists un ievērojamākais plenērists mūsdienu Latvijas mākslā. Latvijas Mākslas akadēmijas rektora profesora Alekseja Naumova mākslas darbu izlases kolekcijai veltītā grāmata „Aleksejs Naumovs — Iespaidu kolekcija”, ko sastādījusi mākslas zinātniece Austra Avotiņa, aicina ieraudzīt un ieklausīties mirklī, kas sastindzis fascinējošā burvībā. 

Grāmatā apkopotā mākslas darbu kolekcija ir retrospektīvs gandrīz piecdesmit darba gadu pārskats, kas papildināts ar plašu biogrāfisko un fotogrāfiju daļu. Trīs gadu laikā tika apskatīts vairāk nekā tūkstoš darbu. Veicot to rūpīgu analīzi, atlasīto darbu kolekcija ir iedalīta sešās daļās. Katras daļas — sarunu un reproducēto darbu — vienojošais elements ir kāda attiecīgajos darbos dominējošā krāsa, motīvs vai attiecības. Tās visas kopā kā krāšņa palete atklāj un pierāda stabilu, padziļinātu interesi par glezniecības galveno izteiksmes līdzekli — krāsu.

Teksta veidošanā izmantotas 2012. un 2013. gadā tapušas intervijas ar Alekseju Naumovu un viņa kolēģiem un draugiem — Kristapu Zariņu, Ilzi Avotiņu, Andri Teikmani, Imantu Vecozolu, Normundu Brasliņu —, un dzīvesbiedri Anitu Paegli.

Aleksejam Naumovam ir desmitiem studentu, simtiem oficiālu pienākumu un spēja atrast laiku, lai radoši strādātu un gleznotu ne tikai simtiem ainavu, bet arī ļoti veiksmīgi darbotos daudzos citos mākslas veidos.

Drīzumā svinēsim atvēršanas svētkus grāmatai „Aleksejs Naumovs — Iespaidu kolekcija”, bet līdz tam — skatiet to pilnā krāšņumā lielākajās grāmatnīcās visā Latvijā.


Informāciju sagatavoja:
Ginta Augule
Apgāda „Jumava”
Reklāmas un sabiedrisko attiecību speciāliste
(+371) 67288104; (+371) 28622680