Meklēt
Izvēlne

Izsludina konkursu par atkritumu tvertņu dizainu Rīgā

Rīgas pilsētas būvvalde izsludina atklātu konkursu atkritumu tvertņu dizaina risinājumiem. Līdz 2013. gada 25. novembrim iesniegtos priekšlikumus izvērtēs konkursa komisija, kvalitatīvāko un funkcionālāko etalonmodeļu autoriem piešķirot prēmijas no 1900 latu balvu fonda.

Rīgas pilsētas būvvaldes vadītājs Inguss Vircavs: „Atkritumu tvertnes, lai arī šķietami ir nebūtiskas un nemanāmas, tomēr ir viena no sakārtotas pilsētas pazīmēm. Vizuāli un funkcionāli veiksmīgs dizaina risinājums šai mazās arhitektūras formai var ļaut tai kļūt par vienu no pilsētai raksturīgajām iezīmēm, tādēļ kā vienu no konkursa nosacījumiem esam izvirzījuši prasību paredzēt vietu arī Rīgas mazajam ģerbonim, kas vēsturiski ir apzīmējis lietu piederību Rīgas pilsētai.”

Lai veicinātu atkritumu tvertņu iederību pilsētvidē, pilsētas daļai ar vēsturisko vidi un teritorijai bez vēsturiskās apbūves statusa izstrādājami atšķirīgi dizaina priekšlikumi.  Katrai teritorijai nepieciešams izstrādāt stilistiski vienotus risinājumus brīvstāvošām un pie fasādes stiprināmām atkritumu tvertnēm. Tāpat tām jābūt funkcionāli ērti lietojamām, apkopjamām, noturīgām pret ārējo vides faktoru iedarbību un iespējamo vandālismu

Konkursā ir aicināti piedalīties arhitekti, ainavu arhitekti, dizaineri un mākslinieki, kā arī mākslas, arhitektūras un ainavu arhitektūras studiju programmās studējošie augstskolu studenti.

Konkursa godalgu fonds ir 1900 latu, veiksmīgākā risinājuma autoram paredzēta 500 latu prēmija, otrās vietas ieguvējam –300 latu, savukārt trešā labākā darba iesniedzējam – 150 latu liela godalga abās konkursa grupās.

Dizaina risinājumi jāiesniedz līdz 2013. gada 25. novembrim plkst. 18.00 Rīgas pilsētas būvvaldes Klientu apkalpošanas centrā Amatu ielā 4.

Papildu informāciju par konkursa norisi var saņemt pie konkursa komisijas priekšsēdētāja Viļņa Piķa pa tālruni +371 67012819, e-pasts vilnis.pikis(abols)riga.lv">.

Informācija par konkursu atrodama arī Rīgas pilsētas būvvaldes mājas lapā (klikšķināt šeit).