Meklēt
Izvēlne

Izsludina skiču konkursu Alūksnes ezera Cepurītes salai

Alūksnes novada pašvaldība ir izsludinājusi atklātu skiču konkursu „Cepurītes sala kā tūrisma objekts” un līdz pat 2015. gada 27. februārim aicina iesniegt skices ar priekšlikumiem, kā romantisko Alūksnes ezera saliņu padarīt pievilcīgāku tās apmeklētājiem.

Alūksnes ezers ir vienpadsmitais lielākais ezers Latvijā, un Cepurītes sala ir viena no četrām tā salām. Tā ir viens no skaistām leģendām apvītākajiem objektiem Alūksnē, tomēr līdz šim maz izmantota tūrismā. Atklātā skiču konkursa mērķis ir iegūt iespējami oriģinālāko un atbilstošāko ideju Cepurītei jeb Mīlestības salai, padarot to pievilcīgāku tūristiem. Salu iecerēts izmantot kā tūrisma objektu, kur tūristi dotos apskatīt ar teikām un leģendām apvīto „Mīlestības salu” - seno apmetni, kā arī ar īpašu nozīmi un stāstu radītu vietu individuāliem un grupu apmeklējumiem.

Skiču konkursa uzdevumi ir izstrādāt Cepurītes salas attīstības koncepciju, kas, saglabājot un izceļot tās unikalitāti, radītu jaunu tūrisma objektu, paredzot risinājumus mākslas objektu vizuālajam tēlam un izvietojumam, ūdens piestātnes izveidei, paredzot ērtu piekļuvi salai, risinājumu informācijas stendam un norādēm, izveidojot vienotu noformējumu.

Skiču konkursa kopējais prēmiju fonds ir 1100 eiro. Konkursa uzvarētājiem tiks piešķirtas trīs prēmijas: pirmās vietas prēmija 600 EUR, otrās vietas prēmija 300 EUR, trešās vietas prēmija 200 EUR.

Izstrādātā skiču konkursa ideja (ar norādi „Cepurītes sala kā tūrisma objekts”) jāiesniedz līdz 2015. gada 27. februārim pulksten 16.00 Alūksnes novada pašvaldības administratīvās ēkas, 3. stāvā, 306. kabinetā Dārza ielā 11, Alūksnē, Alūksnes novadā, vai nosūtot pa pastu, ar pasta zīmogu ne vēlāk kā 27.02.2015.

Konkursa nolikums publicēts www.aluksne.lv sadaļā „Konkursi” (klikšķināt šeit).