Meklēt
Izvēlne

Izsludināta pieteikšanās gadskārtējai mākslas balvai "Henkel Art.Award."

„Henkel” Centrālajā un Austrumeiropā („Henkel CEE”) aicina pieteikties divpadsmitajai gadskārtējai mākslas balvai „Henkel Art.Award.” 

Konkurss tiek organizēts sadarbībā ar aģentūru „KulturKontakt Austria” un laikmetīgās mākslas muzeju MUMOK (Museum Moderner Kunst Stiftung Ludwig) Vīnē. Pagājušajā gadā Latvijas instalāciju mākslinieks Miks Mitrēvics 931 dalībnieka konkurencē iekļuva mākslas balvas „Henkel Art.Award.” pretendentu pieciniekā.

Konkursā piedalīties aicināti jaunie mākslinieki (līdz 40 gadu vecumam) no 23 valstīm, tostarp Latvijas. Papildus 7000 eiro naudas balvai un izstādei mākslinieka dzimtenē „Henkel” uzvarētājam piedāvā arī savu darbu personālizstādi MUMOK. Kopējā balvas vērtības sasniedz 35 000 eiro.

„Māksla veicina savstarpējo sapratni un tādējādi arī pozitīvu līdzāspastāvēšanu starp cilvēkiem. Ar „Henkel Art.Award.” mūsu mērķis ir veicināt šo attīstību Austrumeiropā,” saka Ginters Tumsers (Günter Thumser), „Henkel CEE” prezidents. „Henkel Art.Award.” balva tiek piešķirta radoši izcilākajam un novatoriskākajam mūsdienu mākslas darbam glezniecības, zīmēšanas, fotomākslas, video vai instalācijas formā. 2013. gada vasarā starptautiskā žūrija izvēlēsies piecus finālistus, kuri tiks aicināti uz galā ceremoniju Vīnē 2013. gada novembrī. Ceremonijas laikā tiks nosaukts 2013. gada „Henkel Art.Award.” uzvarētājs.

Tajā pašā laikā talantīgi jaunie Austrijas mākslinieki varēs iesniegt savus darbus, lai piedalītos cīņā par „Henkel Young Artists Prize Austria” balvu, kuras vērtība sasniegs 2000 eiro. Sadarbībā ar ilglaicīgo partneri „KulturKontakt Austria” „Henkel CEE” piešķirs vēl vienu apbalvojumu - stipendiju 2000 eiro apmērā kādam jaunajam Austrumeiropas māksliniekam. Balvas ieguvējs tiks izvēlēts no „KulturKontakt Austria” programmas  „Artists-in-Residence” dalībniekiem.

Lai piedalītos konkursā, jāievēro sekojošie nosacījumi un jāiesniedz šādi materiāli:
- mākslinieka CV un mākslinieciskās karjeras apraksts angļu vai vācu valodā;
- vecuma ierobežojums ir 40 gadu (mākslinieks nedrīkst būt sasniedzis 40 gadu vecumu līdz „Henkel Art.Award.” galā pasākumam Austrijā 2013. gada novembrī);
- piecu līdz desmit mākslas darbu reprodukcijas. Oriģinālus neiesniegt!
- mākslas darbi glezniecībā, zīmēšanā un fotomākslā jāiesniedz foto formātā, mapē un/vai kataloga formātā (izmērs — ne lielāks kā A3). Slaidi, CD un DVD netiks pieņemti;
- mākslas darbi video un instalācijas formātā jāiesniedz, izmantojot DVD video (maksimālais prezentācijas ilgums ir desmit minūtes);
- visiem mākslas darbiem jābūt radītiem pēc 2010. gada. Visi konkursa materiāli jānosūta līdz 2013. gada 7. jūnijam (pasta zīmoga datums) uz šādu adresi: Henkel Balti OÜ, Sõbra 56 B, 51013 Tartu, Estonia.
- vairāk informācijas atradīsiet: 
http://artaward.henkel-cee.com vai www.facebook.com/HenkelArtAward.

Oficiālais „Henkel” pārstāvis Latvijā ir SIA „Henkel Latvia”.

Par „Henkel”:
„Henkel” ir 1876. gadā dibināta globāla kompānija, kas darbojas trīs jomās — sadzīves ķīmijas, kosmētikas un saistvielu ražošanā. „Henkel” ir tirgus līderis gan patērētāju, gan rūpnieciskās produkcijas segmentā ar tādiem plaši pazīstamiem zīmoliem kā „Persil”, „Schwarzkopf” un „Loctite”. „Henkel” ir viens no „Fortune 500” uzņēmumiem.