Meklēt
Izvēlne

Izsludināta pieteikšanās LMA pedagogu kopizstādei

Pienācis laiks gatavoties 5. LMA pedagogu kopizstādei, kura pieteikta no 26.02.2016. – 19.03.2016. Izstādē piedalīties aicināti visu nodaļu, nozaru un specialitāšu pedagogi, kurus uzrunā izstādes tēma un kuri vēlas veidot Mākslas akadēmijas radošo vidi.

Reizi divos gados Latvijas Mākslas akadēmijas pasniedzēji rīko izstādi, kurā aicina ikvienu kolēģi parādīt savus, īpaši šai izstādes tēmai radītus darbus. Šoreiz par tās kopsaucēju izvēlēts KVADRĀTS. Varētu domāt, ka kvadrāts ir pavisam parasta ģeometriska figūra – četrstūris, kuram visas malas ir vienāda garuma un visi stūri vienāda platuma, bet tik vienkārši vis nav. Dabā kvadrāts tikpat kā nekur nav sastopams, vienīgi sāls (NaCl) un vēl dažu metālu kristāliem ir kuba forma, toties cilvēka uztverei tas nepieciešams kā garants (rāmis), kas ļauj saskatīt lietu kārtību. Kvadrāts ir vissakārtotākā un līdzsvarotākā no figūrām, tādēļ nav brīnums, ka tas laika gaitā ir apaudzis ar bagātīgu semantikas slāni. Ne velti konceptuālās domāšanas mākslā iedibinātāji Kazimirs Maļevičs un Vasilijs Kandinskis tam veltījuši tik daudz pārdomu, Kandinskis meditējot, bet Maļevičs postulējot, ka kvadrāts ir visa pamatā – aplis ir rotējošs kvadrāts, taisnstūris – izstiepts, trijstūris – diagonāli pāršķelts kvadrāts utt. Daudzkārt pavairots kvadrāts veido rūtiņas – tīklu, atskaites sistēmu, ko izmanto vairums prāta spēļu. Arī valodā kvadrāts tiek labprāt ekspluatēts, piemēram, sakot “acis kubā” vai “mīlestība kvadrātā”.

Kvadrāta ideja sevī spēj ietilpināt bezgalīgu iedomu un formu variāciju skaitu, tādēļ šķiet piemērots motīvs izstādei, kuras uzdevums ir samērot nobriedušu mākslinieku atšķirīgas pieredzes, intereses un skatu punktus. Akcentējot kopīgo – ikviena mākslinieka/pedagoga darbības stūrakmeņus, kvadrāta stūros uz diagonālajām asīm var ērti izkārtot tādus pamatelementus kā  “ideja” un “forma”, “skolotājs” un “vide”, kas katras personības individuālajā “kvadrātā” iegūs atšķirīgu konfigurāciju. Katrā “kvadrātā” izrādīsies savi valdošie vēji – vienam kā prioritāte atklāsies ideja, otram – forma, trešajam – vēlme nodot savas idejas un prasmes skolniekiem, bet vēl kādam – interese par visapkārt notiekošo.

Koncepta autore - Aiga Dzalbe.

Savu dalību varam izteikt – audeklos, papīrā, dažādu materiālu objektos, formās un fotogrāfijās. Būtu labi, ja darbiem būtu 2015. – 2016. gada paraksts un izmēri nepārsniegtu 150cm x 150cm,

150cm x 150cm x 150cm.

Līdz 20.11.2015. būtu jāpastiprina sava dalība. Pieteikties var nosūtot Vārdu, Uzvārdu un nodaļas nosaukumu uz e-pastu – liga.skarina(abols)inbox.lv"> .

Darbu nodošana izstādei 22.02.2016 – 23.02.2016. Darbi jānogādā LMA pirmā stāva izstāžu zālē. Trijos, četros teikumos jāuzraksta idejas izklāsts.

Lai veicas un mums kopā izdodas interesanta izstāde!


Līga Skariņa
Aiga Dzalbe
Raimonds Kalējs
Laura Ozola