Meklēt
Izvēlne

Izsludināta pieteikšanās Tallinas 16. grafikas triennālei "Rakstpratība/Analfabētisms"

Tallinas 16. grafikas triennāle „Rakstpratība/Analfabētisms” (kuratore Maria Kjaer Themsen (Dānija)) iepazīstinās ar darbiem, kas radīti no 2011. līdz 2013. gadam, izmantojot tehnisku vai digitālu reprodukciju paņēmienus, vai grafikas tehnikas un iekļaujas tēmas uzstādījumā „Rakstpratība/Analfabētisms”. Izstāde norisināsies Kumu Mākslas muzejā no 2014. gada februāra līdz maijam. Pieteikšanās: līdz 2013. gada 22. jūlijam.

Salīdzinot ar 20. gadsimta sākumu, rakstpratības jēdziens šodien ir iemantojis jaunu nozīmi. Ja agrāk to attiecināja uz rakstīšanas un lasīšanas prasmi, šobrīd tiek apspriesti dažādi rakstpratības veidi, galvenokārt digitālā rakstpratība, tāpat arī funkcionālā, matemātiskā, dabaszinātņu un mediju rakstpratība.

Tallinas 16. grafikas triennāle „Rakstpratība - Analfabētisms”/ „Kirjaoskus - Kirjaoskamatus” turpina aplūkot šo tēmu ar mērķi atrast jaunus grafikas attīstības scenārijus pašreizējai situācijai, kad izteiksmes mediju noteikta māksla ir kļuvusi par problemātisku parādību.

Pieteikumi tiek pieņemti tikai digitālā formātā.

Pirms pieteikumu iesniegšanas triennāles rīkotāji lūdz iepazīties ar triennāles nolikumu, projekta koncepciju un pieteikuma formu.

Tuvāka informācija: www.triennial.ee
Koncepcija: http://www.triennial.ee/en/konsept/