Meklēt
Izvēlne

Izsludināts fotokonkurss "Izglītības attīstība bildēs"

Valsts izglītības attīstības aģentūra (VIAA) aicina ikvienu piedalīties fotokonkursā „Izglītības attīstība bildēs”. Fotogrāfijās jāatspoguļo kāds no 700 struktūrfondu izglītības un zinātnes projektiem.

Labāko darbu autori iegūs skaistu nedēļas nogali vienā no Latvijas atpūtas vietām.

Interesenti konkursa darbus aicināti iesniegt VIAA līdz 2013. gada 21. jūnija plkst. 16.00 šādās kategorijās:
- fotogalerija ar lielāko attēlu skaitu;
- mākslinieciskākais attēls.

Abās kategorijās pirmās vietas ieguvēji balvā no VIAA saņems dāvanu komplektu Weekendbox „Brīvdienas Lux”. Otro vietu ieguvēji - dāvanu karti Līvu akvaparka apmeklējumam divām personām. Savukārt trešās vietas ieguvēji izbaudīs dāvanu komplektu Weekendbox „Gardēdis” Klasiskais.

„Mēs gribam, lai šis konkurss palīdz ikvienam saprast, kā Eiropas Savienības finansējums – teju 453 miljoni latu - ir uzlabojis izglītību gan viņa tuvējā apkārtnē, gan Latvijā kopumā. Piecu gadu laikā sadarbībā ar projektu īstenotājiem, esam redzējuši daudz veiksmīgu piemēru. Izglītības iestādes un zinātniskie institūti ir modernizējuši savas laboratorijas un tehnisko nodrošinājumu, ieguvuši jaunas un renovējuši esošās telpas. Atbalstu ir guvuši pedagogi, skolēni, studenti un zinātnieki. Projektu laikā viņi ir saņēmuši stipendijas studijām un pētniecībai Latvijā, iespēju pilnveidot savas zināšanas un profesionalitāti, tādejādi sekmējot izglītības sistēmas kvalitāti telpā ap sevi,” atklāj VIAA direktore Dita Traidās.

Detalizēta informācija par katru no vairāk nekā 700 VIAA administrētajiem projektiem ir skatāma e-kartē, kas ir publicēta mājaslapā sf.viaa.gov.lv. Konkursa dalībnieki var iemūžināt jebkuru no kartē redzamajiem projektiem. Vietnē pieejams arī konkursa nolikums, darbu iesniegšanas kārtība, vērtēšanas kritēriji un cita informācija.

Konkursa darbos aicinām iesniegt fotogrāfijas ar visa veida izglītības un zinātnes struktūrfondu projektiem, kuros:
- modernizēti dabas zinātņu kabineti skolās;
- uzlabota skolu un zinātnes institūtu IT infrastruktūra;
- mācību telpas pielāgotas cilvēkiem ar kustību traucējumiem (piemēram, nofotografējot liftus un uzbrauktuves);
- renovētas izglītības iestāžu fasādes;
- uzceltas jaunas telpas mācību un zinātnes vajadzībām;
- organizētas nometnes sociālā riska grupas jauniešiem;
- veikti dažādu jomu pētījumi (piemēram, nofotografējot zinātnieku laboratorijā vai kopā ar sava darba publikāciju).

Interesanti fakti par izglītības un zinātnes struktūrfondu projektiem:
Visaktīvākās projektu īstenotājas ir Latvijas Universitāte (LU) un Rīgas Tehniskā universitāte (RTU). LU īsteno 36 projektus, RTU – 35. LU īsteno projektus par 64 milj. latu, RTU par 48,7 milj. latu.

Savukārt Latvijas Lauksaimniecības universitāte īsteno 15 projektus par 29,9 milj. latu, Latvijas Biomedicīnas pētījumu un studiju centrs – 12 projektus par 5 milj. latu, Latvijas Organiskās sintēzes institūts un Rīgas Stradiņa universitāte – katra 11 projektus. Finansiāli vismazākais projekts ir „Izglītības iestāžu informatizācija”, ko īsteno Zilupes novada pašvaldība. Projekta kopējās attiecināmās izmaksas ir 3199,63 lati.

Konkursa nolikums, dalībnieka pieteikuma forma un sīkāka informācija atrodama VIAA mājas lapā (klikšķināt šeit).

Papildu informācija:
Dace Zaldāte,
VIAA Vecākā informācijas speciāliste
Tālr.: +371 67854761
Mob. tālr.: +371 29207373
e-pasts: dace.zaldate(abols)viaa.gov.lv">