Meklēt
Izvēlne

Izsludināts konkurss "ResearchSlam" maģistrantiem un doktorantiem

Rīgas Tehniskā universitāte (RTU) izsludina konkursu „ResearchSlam”, kurā aicina piedalīties Latvijas augstskolu maģistrantus un doktorantus, atklājot sabiedrībai viņu pētījumus un parādot zinātnisko darbu interesantā un aizraujošā veidā. 

Konkurss „ResearchSlam” tiek organizēts trīs kategorijās, pārstāvot ikvienu – sociālo, humanitāro un IT; radošo; tehnisko, dabas un dzīvības zinātņu – nozari. Katram dalībniekam tiek dotas 10 minūtes, lai iegūtu skatītāju simpātijas, atklātu zinātnes nozari, virzienu vai tematiku, kurā tiek veikti pētījumi, kā arī iepazīstinātu ar sasniegtajiem rezultātiem un interesantākajām nozares šķautnēm.

„Demonstrējot zinātniskos sasniegumus atraktīvā un saistošā veidā, vēlamies rosināt interesi par pētniecību plašākā, ar universitāti arī tieši nesaistītā cilvēku lokā. Organizējot konkursu Latvijas līmenī, tiek dota iespēja iepazīties ar pētījumu daudzveidību, kā arī rosināt augstskolu sadarbību kopīgu pētījumu un projektu veikšanai,” konkursa ideju skaidro RTU zinātņu prorektors Tālis Juhna.

Pieteikšanās notiek no 12. februāra līdz 5. martam, aizpildot pieteikuma veidlapu konkursa mājaslapā. Iesniegtos pieteikumus izvērtēs žūrija. Uz pirmajām atlases kārtām tiks aicināti 10 maģistranti un 10 doktoranti, kuri būs saņēmuši augstāko žūrijas vērtējumu katrā kategorijā.

Konkurss tiek organizēts divās kārtās: atlases kārtas notiks 29. martā (sociālās, humanitārās un IT nozares), 5. aprīlī (radošās nozares) un 12. aprīlī (tehnisko, dabas un dzīvības zinātņu nozares). Fināls notiks 16. maijā, kad sacentīsies trīs maģistranti un trīs doktoranti – katras atlases kārtas laureāti. Konkursa finālā katram dalībniekam tiks dotas 15 minūtes, lai prezentētu savu darbu un atbildētu uz žūrijas jautājumiem.

Vairāk informācijas par pieteikšanos un nolikumu konkursa mājaslapā: www.researchslam.lv.

Konkursu organizē RTU Doktorantūras skola, un šogad tas notiks jau trešo reizi. Balvu fonds ir EUR 4500. Galvenā balva: portatīvais dators „MacBook Air”.

Papildu informācija:
Zane Skreija,
RTU Doktorantūras skolas vadītāja
Tālr. 67089870
E-pasts: researchslam(abols)rtu.lv ">