Meklēt
Izvēlne

Izstāde "Aleksejs Naumovs ciemos pie Ģederta Eliasa"

No 2012. gada 20. oktobra Ģederta Eliasa Jelgavas Vēstures un mākslas muzejā ir skatāma Latvijas Mākslas akadēmijas rektora prof. Alekseja Naumova Itālijas un citu Vidusjūras valstu ainavu izstāde „Aleksejs Naumovs ciemos pie Ģederta Eliasa”. Izstāde notiek XII Itāliešu valodas nedēļas ietvaros un tika atklāta ar Itālijas ārkārtējā un pilnvarotā vēstnieka V.E. Džovanni Polici (Giovanni Polizzi) un Jelgavas pilsētas domes priekšsēdētāja Andra Rāviņa ievadvārdiem.

Aleksejs Naumovs izstādē aicina skatītājus iepazīt Vidusjūras valstis, jo īpaši Itāliju, kas mākslinieka daiļradē vienmēr ieņēmusi nozīmīgu lomu. Gleznās tvertas Romas, Florences, Venēcijas, Sicīlijas, Burāno un Torčello salu noskaņas. Sev raksturīgajā glezniecības valodā, smalkajā krāsu un gaismas izjūtā Aleksejs Naumovs atklāj dienvidu zemju ainavu, arhitektūru, ūdeņus un apbrīnojamo gaismu. Izstādē redzami gan lielizmēra, gan neliela formāta darbi, kas tapuši mākslas darbos atainotajās vietās, gleznojot dabā – tiešā saskarē ar ainavu un dzīvo pilsētvidi.

Aleksejs Naumovs ir absolvējis Latvijas Mākslas akadēmijas Monumentālās glezniecības nodaļu. Akadēmijā strādā par pasniedzēju kopš 1985. gada. 1994. gadā ievēlēts par profesoru, savukārt 1997. gadā kļuvis par Mākslas akadēmijas prorektoru un 2007. gadā - ievēlēts Mākslas akadēmijas rektora amatā. 2010. gadā kļuvis par Eiropas Zinātnes un mākslas akadēmijas īsteno biedru, savukārt 2012. gadā pilda ES Mūžizglītības programmas „Erasmus” vēstnieka pienākumus. Strādājot Latvijas Mākslas akadēmijā, regulāri piedalās nozīmīgās vietēja un starptautiska mēroga norisēs – konferencēs, apmaiņas programmās, sadarbības projektos, simpozijos, starptautiskās izstādēs un citās nozīmīgās norisēs. Būdams viens no pazīstamākajiem latviešu mūsdienu māksliniekiem, veidojis vairāk nekā 60 personālizstādes Latvijā un ārvalstīs, kā arī piedalījies vairākos desmitos grupu izstāžu.

Izstādes darba laiki:
Trešdiena – svētdiena: 10.00 – 17.00

Ģederta Eliasa Jelgavas Vēstures un mākslas muzejs
Akadēmijas iela 10, Jelgava
Mājas lapa: www.jvmm.lv