Meklēt
Izvēlne

Izstāde "Cities for All"

No 2012. gada 15. līdz 19. oktobrim arhitektūras un dizaina studijas xcelsior jaunajā dizaina centrā būs skatāma izstāde „Cities for All” (Pilsētas visiem), kas veidota īpaši „Helsinki Pasaules dizaina galvaspilsēta 2012” programmai un pirmo reizi eksponēta 2012. gada maijā Helsinkos. 

Ekspozīcijā redzēsim nozīmīgus Design for All (dizains visiem) piemērus un procesus no visas Eiropas, ilustrējot veidu, kā radīt labāku vidi visiem – sniegt pievienoto vērtību sabiedrībai, uzņēmējdarbībai, valsts pārvaldei, izmantojot dizainu un stratēģisko dizaina domāšanu.

Design for All procesi rada pievienoto vērtību, veidojot labāku pilsētu visiem. Kā izmantot stratēģisko dizainu un dizaina domāšanu, lai sasniegtu kompleksus risinājumus un risinātu sabiedrībai nozīmīgus izaicinājumus gan valsts pārvaldes lēmumu pieņemšanas procesos, gan ikdienā? Labs dizains rada rimtu dzīves plūdumu, mēs pamanām tikai kļūmes. Šādu pieeju var piemērot arī pakalpojumiem: kas darbojas – ir labi dizainēts un neuzkrītošs. Pakalpojuma dizaina piemēri ar fokusu uz sociālo iekļaušanu, aicina uz diskusiju par informācijas un komunikāciju dizaina iespējām: kā sasniegt labāku, patiešām darbībā sevi apliecinošu grafikas dizainu ikdienas dzīvē?

Darot īstās lietas pareizi – ar dizaina izcilību un lietotājam draudzīgiem risinājumiem – uzņēmumi var iegūt labu reputāciju, sasniegt ilgtspējīgas peļņas un ienākumu avotus, apgūt jaunus tirgus apvāršņus un, saprotams, iegūt laimīgus, uzticamus klientus. Design for All domāšana ļauj veidot pilnīgi jaunas uzņēmējdarbības un produktu inovāciju stratēģijas. Pievienotā vērtība rodas no dažādām iespējām, ja runājam gan par vidi, gan sociālajām sistēmām: stimuls sadarbībai un saliedētībai, inovatīviem telpas risinājumiem dažādās vidēs, mentāli jaunas labklājības radīšanai labi aprīkotā publiskajā telpā, izmaksu samazinājums pakalpojumu un infrastruktūras plānošanā un izveidē.

Darba laiki:
katru dienu no plkst. 10.00 līdz 19.00

Izstādi rīko: Dizaina Informācijas centrs

Izstādi atbalsta: EIDD – Design for All Europe, Eiropas programma Kultūra, xcelsior, Sadolin Krāsu grupa, Pieci Ezeri.

Izstādes norises vieta:
xcelsior dizaina centra izstāžu zāle
Raņķa dambis 1, Rīga

Papildu informācija:
Daina Vītoliņa
Dizaina informācijas centrs
Tel.: +371 29556087
E-pasts: daina.vitolina(abols)dic.lv" target="_blank">
Mājaslapa: www.dic.lv