Meklēt
Izvēlne

Izstāde "Plats leņķis. Laika limits"

Izstāde „Plats leņķis. Laika limits”, kas skatāma mākslas galerijā „Arka” Viļņā (Lietuvā) no 2014. gada 18. marta līdz 5. aprīlim, turpina izstāžu ciklu „Glezniecības anatomija”. Latviju starptautiskajā izstādē pārstāv mākslinieks, Latvijas Mākslas akadēmijas Glezniecības katedras vadītājs docents Andris Vītoliņš.

Izstāžu cikls tika aizsākts 2005. gadā un kopš tā laika attīstījies, iepazīstinot sabiedrību ar vairāk nekā deviņdesmit mākslinieku darbiem. Pirmajai izstādei – „Jaunā romantisma taktika” – nākamajā gadā sekoja „Neformatą.” 2008. gadā ciklu turpināja izstāde ar nosaukumu „Kaut kas spilgts vai 200 terabaiti un 8 fleši”. Vēlāk nāca „Turbulence” un „Statusa trauksme” (2009), „Ainavas imitācija un maskēšanās” (2010), „Remikss ′2011” (2011), „Stopkadrs” (2012). Šogad notiek 10. projekts ciklā, kas tagad ir kļuvis par starptautisku – kopā ar lietuviešu māksliniekiem izstādē piedalīsies viesi no Vācijas, Igaunijas, Latvijas un Ukrainas.

Laika jēdziens – pagātne un tagadne, kas filmēta katru dienu vienā un tajā pašā vietā, cilvēkam fiksējot katru kadru, lai veidotu vienotu filmu un pēc tam liktu to sociālajos tīklos. Kāda ir saistība starp šiem video darbiem un gleznām: noteikta tēma, laikmets, vai kopīga sajūta, noskaņa? Kādi ir šo darbu galvenie varoņi, laika skalas, atšķirības vai līdzības gleznu un video darbu sižetos?

Dalībnieki:
Harald Burger, Andreas Claviez, Chris Engels, Konstantinas Gaitanži, Audrius Gražys, Evaldas Jansas, Židrija Janušaitė, Andrus Joonas, Eglė Karpavičiūtė, Lutz Benno Kracke, Linas Liandzbergis, Aurelija Maknytė, Rustam Mirzoev, Angelika Neumann, Julius Pileckas, Katažyna Sokolovska, Arturas Valiauga, Vytautas Vasiliūnas, Andris Vitolinš, Konrad Zander, Arvydas Žalpys.

Izstādes kurators Linas Liandzbergis.

Mākslas galerija „Arka”
Aušros Vartų ielā 7, Viļņā
www.arkagalerija.lt