Meklēt
Izvēlne

Izstāde un konference "Pūt, vējiņi 100"

Atzīmējot Raiņa lugas „Pūt, vējiņi!” simtgadi, šoruden Raiņa un Aspazijas vasarnīcā Jūrmalā no 2013. gada 26. septembra līdz 1. novembrim būs skatāma Latvijas Mākslas akadēmijas Scenogrāfijas apakšnozares studentu izstāde un š.g. 26. septembrī notiks ikgadējā Raiņa konference.

IZSTĀDE
Norises laiks: no š.g. 26. septembra līdz 1. novembrim
Atklāšana: 26. septembrī, plkst. 14.00
Izstādi rīko: Latvijas Mākslas akadēmijas Scenogrāfijas apakšnozare sadarbībā Memoriālo muzeju apvienību „Raiņa un Aspazijas muzejs”
Darba laiks: 11.00 - 18.00; svētdienās, pirmdienās – slēgts
Ieeja izstādē – bezmaksas

Vai precinieks ir vienīgā iespēja laimīgai dzīvei? Kādēļ tiklums piesaista vairāk par vieglu pieejamību?

Pirms 100 gadiem izcilais latviešu literāts Jānis Rainis (1865-1929) Šveices izsūtījumā rada vienu no personiskākajām lugām „Pūt, vējiņi!”. Lasot, iztirzājot, strādājot ar šo materiālu, radās daudzi būtiski jautājumi. Atbildi meklēja un piedāvā jaunie mākslinieki – scenogrāfi savās ideju skicēs un maketos.

Ikviens tiek aicināts svinēt lugas simtgadi, apmeklējot šo izstādi.

Izstādē piedalās: Austra Hauks, Linda Lagzdiņa, Dace Sloka, Valters Kristbergs, Marija Rozīte, Oskars Dreģis, Ričards Millers, Evita Rusova, Alise Šaburova prof. Andra Freiberga, asoc. prof. Mārtiņa Kalsera un docenta Viktora Jansona vadībā.

KONFERENCE
Š.g. 26. septembrī plkst. 11.00 muzejā notiks ikgadējā Raiņa konference. Šī gada konferences tematika ir saistīta ar Raiņa lugas „Pūt, vējiņi!” simtgadi. Tajā piedalīsies Raiņa un Aspazijas muzeja, Latvijas Universitātes un Literatūras, folkoras un mākslas institūta Raiņa pētnieki. Referāti ļaus ieskatīties dzejnieka arhīva matriālu un personiskās bibliotēkas grāmatu noslēpumos, meklēs paralēles starp Raiņa un Aspazijas drāmu tēliem, pētīs blakustekstu un personvārdu problēmas. Izrādās, ka Raiņa daiļrade un tieši „Pūt, vējiņi!” ir interesējuši kinoļaudis jau 20. gs. 30. gados. Diemžēl pirmās ieceres nerealizējās un palika vēsturē, kā „nenotikusi kinoversija”, bet līdz filmai bija jāgaida ilgi gadi. Īpašs pārsteigums konferences dalībniekiem būs stilistes Evelīnas Buntes darba prezentācija. Tieši simts gadus senas fotogrāfijas kalpoja par pamatu tērpu izveidei, kur pārsteidz katra radītā detaļa. Gaidīsim interesentus, lai ieklausītos un dalītos domās par drāmas problēmām.

Konferencē piedalās: aktrise Aija Magone, Mag. art. Astrīda Cīrule, Mag. philol. Ināra Andžāne, Dr. philol. Ieva Kalniņa, Dr. philol. Jānis Zālītis, Dr. philol. Gundega Grīnuma, stiliste Evelīna Bunte.

Raiņa un Aspazijas vasarnīca Jūrmalā
J. Pliekšāna iela 5/7