Meklēt
Izvēlne

Izstādes „Sievietei būt” noslēguma pasākums un radošāko darbu apbalvošana

Latvijas Mākslas akadēmija sadarbībā ar Sabiedrības integrācijas fondu (SIF) piektdien, 2014. gada 24. oktobrī, no plkst. 15.00 aicina uz ekspertu diskusiju „Sievietes&vīrieši.lv”. Diskusijas laikā tiks prezentēti „Latvijas Fakti” 2014. gada laikā veiktās sabiedrības aptaujas rezultāti par dzimumu līdztiesību Latvijā, kā arī noslēgta LMA izstāde „Sievietei būt” un apbalvoti radošākie mākslas darbi. 

Diskusijas „Sievietes&vīrieši.lv” programma:

15.00 – Atklāšana - Aija Bauere, Sabiedrības integrācijas fonda Sekretariāta direktore, un Elīna Ģibiete, izstādes „Sievietei būt” kuratore, Latvijas Mākslas akadēmijas docente.

15.00 - Aigars Freimanis, „Latvijas fakti” vadītājs, iepazīstinās ar 2014. gada septembrī veiktās sabiedrības domas aptaujas rezultātiem.

15.15 - Ekspertu diskusija moderatora Haralda Burkovska vadībā.

Diskusijas dalībnieki: Anitra Bērziņa, māksliniece, Juris Cālītis, Rīgas Reformātu - Brāļu evaņģēliski luteriskās draudzes mācītājs un Latvijas Universitātes Teoloģijas fakultātes Sistemātiskās un praktiskās teoloģijas katedras vadītājs, Kristaps Zariņš, Latvijas Mākslas akadēmijas prorektors, profesors, Kārlis Gedrovics, mediju aģentūras “Inspired” valdes priekšsēdētājs, tēvu kustības aktīvists, Iluta Lāce, resursu centra sievietēm MARTA vadītāja, Linda Curika, dzimumu līdztiesības eksperte, un citi.

Diskusijas tēmu bloki:
- Kāda ir mūsdienu Latvijas sieviete un kāds ir mūsdienu vīrietis?
- Cik ļoti tavs bioloģiskais dzimums ietekmē tavu likteni? Kādas ir “dabiskās” vīriešu un sieviešu lomas? Kā tās mainījušās?
- Zīmējam nākotnes gleznu – kāds ir nākotnes modelis sievietei un vīrietim?


17.00 – Izstādes „Sievietei būt” filmas pirmizrāde.

Rolanda Brieža filma par izstādi „Sievietei būt” ietver tās mākslinieku domas par dziļi personiskajiem un tajā pašā laikā – sociāli nozīmīgajiem, dzimumu līdztiesības un sieviešu lomas sabiedrībā jautājumiem un to refleksiju mākslā.


18.00 – Labāko izstādes „Sievietei būt” darbu autoru - studentu apbalvošana un kataloga prezentācija.

Žūrijas balvas studentiem piešķirs par radošāko problēmjautājuma risinājumu un tēmai atbilstošāko darbu. Žūrijas dalībnieki: Līga Vecā, projekta „Dzimumu līdztiesība ekonomisko lēmumu pieņemšanā – instruments ekonomiskās konkurētspējas un vienlīdzības veicināšanā” vadītāja, Aigars Bikše, Modes dizaina nodaļas vadītājs, profesors, Aiga Dzalbe, Mākslas zinātnes un kultūras teorijas katedras docente, Elīna Ģibiete, izstādes „Sievietei būt” kuratore, LMA Ārlietu un izstāžu daļas vadītāja, Tekstilmākslas katedras docente, Kristians Brekte, Vides mākslas katedras vadītāja p.i., docents. Pasniegta tiks arī skatītāju balva, par kuras piešķiršanu varēja balsot ikviens izstādes apmeklētājs.

Izstādes noslēgumā tiks prezentēts izstādes katalogs, kurā apkopoti mākslinieku darbi un domas par projekta problēmjautājumiem. Kataloga dizaina mākslinieciskā risinājuma autors – Mareks Hofmanis.Par izstādi “Sievietei būt”

Izstāde „Sievietei būt” ir pētniecisks mākslinieku grupas darbs, kas atraktīvā veidā aicina skatītājus īpaši domāt par sievietes situāciju sabiedrībā.

Izstādē „Sievietei būt” piedalījušies divdesmit divi mākslinieki, pārstāvot dažādus mākslas medijus un disciplīnas, tostarp – mākslas teoriju. Ekspozīcijā aplūkojami mākslas darbi un konceptuāli risinājumi atbilstoši tāda paša nosaukuma kopprojektā izvirzītai problemātikai – dzimumu līdztiesībai un faktoriem, kas ietekmē dzimuma lomas mūsdienu sabiedrībā.

Par kampaņu #Līdzvērtīgas iespējas

Kampaņa #Līdzvērtīgas iespējas tiek īstenota no 2014. gada augusta ar mērķi sekmēt sabalansētu sieviešu un vīriešu pārstāvniecību ekonomisko lēmumu pieņemšanā Latvijā un mazināt sabiedrībā esošos mītus par dzimumu lomām un to ietekmi uz atalgojuma līmeni, karjeras izaugsmes iespējām un studentu nākotnes profesijas izvēli.  Informatīvā kampaņa #Līdzvērtīgas iespējas tiek īstenota projekta „Dzimumu līdztiesība ekonomisko lēmumu pieņemšanā – instruments ekonomiskās konkurētspējas un vienlīdzības veicināšanai” ietvaros. Projekta finansētājs ir Eiropas Kopienas nodarbinātības un sociālās solidaritātes programma „PROGRESS 2007 – 2013”.

Ikviens interesents aicināts sekot līdzi #Līdzvērtīgas iespējas aktivitātēm sociālajos medijos: http://www.draugiem.lv/lidzvertigasiespejas un http://www.twitter.com/lidzvertiba.


Izstādes darba laiks:
Otrdien, trešdien, piektdien, sestdien: 11.00–18.00
Ceturtdien: 11.00–19.00
Pārtraukums: 14.30–15.00
Svētdien, pirmdien: slēgts
Noslēguma dienā, 24. oktobrī: izstāde atvērta no plkst. 15.00

Ieeja izstādē – bezmaksas

Izstādes un diskusijas norises vieta:
Latvijas Mākslas akadēmijas 1. stāva zāle
Kalpaka bulvāris 13, Rīga