Meklēt
Izvēlne

Izstāžu zāles "Arsenāls" Radošajā darbnīcā apskatāma izstāde "Maize. Identitāte?”

No 2012. gada 27. janvāra līdz 19. februārim izstāžu zāles „Arsenāls” Radošajā darbnīcā ir skatāma izstāde „Maize. Identitāte?”, kas tapusi kā Latvijas Nacionālā Mākslas muzeja un Latvijas Mākslas akadēmijas Mākslas zinātnes nodaļas sadarbības projekts.

Jau desmito gadu Latvijas Mākslas akadēmijas Mākslas zinātnes nodaļas 4. kursa studenti mācību procesa ietvaros veido izstādi atbilstoši izvēlētajai tēmai un interesējošajai problemātikai, izmantojot darbus no Latvijas Nacionālā mākslas muzeja krājuma, kā arī pieaicinot laikmetīgās mākslas pārstāvjus. Šogad izstādes konceptuālo kodolu veido jautājumi par maizi un identitāti.

Kāda ir maizes loma cilvēka ikdienā? Kāda ir tās loma mākslā? Jautājumi, kas rodas, ir gan dziļi personiski, gan sabiedriski nozīmīgi – tie ir saistīti ar piederības sajūtu, identitāti, tradīcijām. Identitāte pēdējā laikā kļuvusi par īpaši aktuālu un plaši iztirzātu jautājumu, savukārt maize jau izsenis sastopama dažādu tautu kultūrās kā nozīmīgs simbols.

Izstādē „Maize. Identitāte?” apskatāmi Edvarda Grūbes, Līvijas Endzelīnas, Borisa Bērziņa, Džemmas Skulmes, Gustava Šķiltera, Jāņa Dukāta un citu latviešu mākslinieku darbi. Izstādes mākslinieks - scenogrāfs Reinis Dzudzilo.

Darba laiks:
P, T, C, S, Sv: 11:00 – 17:00
Pk: 11:00 – 20:00
O: slēgts

Latvijas Nacionālais mākslas muzejs
Izstāžu zāles „Arsenāls" Radošā darbnīca
Torņa iela 1, Rīga
Mājas lapa: www.lnmm.lv/lv/arsenals

Šeit pieejams 2012. gada 2. februārī izstāžu zāles „Arsenāls" Radošajā darbnīcā notikušās sarunas „Par maizi. Par identitāti” videoieraksts. Saruna mērķis  bija paplašināt Latvijas Mākslas akadēmijas Mākslas zinātnes 4. kursa  izstādē "Maize. Identitāte?" pieteikto tēmu, aplūkojot to no dažādu nozaru skatpunkta, kā arī izvēršot radošu diskusiju par latviskās identitātes konstruēšanu gan vizuālajā mākslā, gan ikdienas dzīvē un ar to saistītajās tradīcijās. Sarunā piedalījās identitātes pētniece Klinta Ločmele, folkloras pētniece Rūta Jirgensone, kā arī mākslas zinātnieki Eduards Kļaviņš un Ginta Gerharde - Upeniece: