Meklēt
Izvēlne

Izziņota pieteikšanās kvadrinnālei "Attēlu stāsts"

Pirmais Baltijas jūras reģiona valstu bilžu grāmatu konkurss Rīgā kvadrinnāle „Attēlu stāsts” aicina pieteikties dalībniekus. Konkursa mērķis ir atbalstīt bilžu grāmatu žanra attīstību, jaunu mākslinieku dalību grāmatu mākslas procesos un augstvērtīgu bilžu grāmatu izplatību Baltijas jūras reģiona valstīs.

2014. gada 2. aprīlī notiekošā konference „Pasaule bilžu grāmatā”, kvadrinnāles izstādes atklāšana un uzvarētāju apbalvošanas pasākums pulcēs gan pasaulē atzītus māksliniekus, gan citus nozares profesionāļus un jaunos māksliniekus no 10 valstīm.

Konkursa objekts:
1) ilustrācijas bilžu grāmatai;
2) grāmatas dizaina projekts;
3) satura koncepcija.

Kas var pieteikties?
Mākslinieki no Latvijas, Igaunijas, Lietuvas, Vācijas, Krievijas, Polijas, Somijas, Zviedrijas, Norvēģijas un Dānijas.

Balvas
Noslēgumā tiks piešķirti vairāki apbalvojumi, bet galvenā balva būs finansiāls un organizatorisks atbalsts bilžu grāmatas izdošanai, kā arī naudas prēmija 1500 eur.

Termiņi un noteikumi
Pieteikšanās termiņš – 2014. gada 13. februāris.
Pieteikšanās valoda – latviešu vai angļu.
E-pasta adrese pieteikumiem: picturestory2014(abols)gmail.com">

Adrese konkursa pieteikuma un darbu oriģināliem:
Bērnu literatūras centrs
Latvijas Nacionālās bibliotēka
Tērbatas iela 75, LV–1001,
Latvija

Pēdējais iesūtīšanai derīgais pasta zīmoga termiņš – 13. februāris. Sūtīšanas izmaksas sedz dalībnieks. NB! Obligāts priekšnoteikums – darbi nav iepriekš publicēti grāmatā!

Pieteikumā jāiekļauj:
1. Pieteikuma anketa (latviski vai angliski)
latviski: http://www.lasamkoks.lv/files/files/Pieteikuma_forma_Attelu_stasts.pdf
angliski: http://www.lasamkoks.lv/files/files/Aplication_form_%20Picture_story_.pdf

2. Ilustrācijas (iecerētās grāmatas divu ilustrāciju oriģināli). Ilustrāciju otrajā pusē jābūt norādītiem datiem par autoru (vārds, uzvārds, valsts, adrese, iecerētās grāmatas nosaukums, tehnika, gads). Uzlīmes pievienotas nolikumam (sk. saiti lejāk) atsevišķā dokumentā. Dalībnieki pēc savas izvēles var apdrošināt savus darbus.

3. Dizaina projekts (mākslinieka iecere grāmatas veidolam (vāks, formāts, atvēruma paraugs, u.c. – pēc izvēles) eksponēšanai laukumā 50x70cm).

4. Satura koncepcija (2500 rakstzīmes ar atstarpēm)

Kvadrinnāles dalībniekus atlasīs un darbus vērtēs starptautiska žūrija.

Autortiesības:
Līdz ar dalību Bilžu grāmatu kvadrinnālē, mākslinieki piekrīt, ka viņu ilustrācijas bez papildus atlīdzības var tikt filmētas un publicētas kvadrinnāles reklāmas vajadzībām, kā arī var tikt reproducētas teorētiskajos dokumentācijas materiālos, drukātajos un elektroniskajos medijos un citos drukātajos materiālos, ieskaitot izstādes katalogu, markas, plakātus un pastkartes. Tas pats attiecas uz ilustrāciju publikāciju kvadrinnāles interneta lapā.

Konkursa nolikums latviešu valodā: http://ejuz.lv/attelustasts
Konkursa nolikums angļu valodā: http://ejuz.lv/picturestory

Bilžu grāmatu kvadrinnāle ir konkursa izstāde, kura notiek ik pēc četriem gadiem Rīgā. Pirmā Bilžu grāmatu kvadrinnāle ir iekļauta Rīgas - Eiropas kultūras galvaspilsētas programmā, to organizē Latvijas Nacionālā bibliotēka sadarbībā ar Starptautiskās Bērnu un jaunatnes literatūras padomes nacionālajām sekcijām un tā notiks no 2014. gada 2. aprīļa līdz 2. maijam Latvijas Nacionālajā bibliotēkā, Rīgā, Latvijā.

Informācija par pieteikšanos pieejama arī lapā www.lasamkoks.lv.