Meklēt
Izvēlne

Japānas Sniega un ledus muzejs aicina iesniegt darbus sniega dizaina konkursam

Nakajas Ukičiro Sniega un ledus muzejs (Nakaya Ukichiro Museum of Snow and Ice) un Kagas pilsēta (Japāna) organizē 8. Sniega dizaina konkursu un aicina pieteikt konkursam darbus ar sniega vai ledus motīvu. 

Konkursam var pieteikt oriģinālus, iepriekš nepubliskotus darbus, kuri attēlo vai simbolizē sniega vai ledus formas. Darbi var būt nelieli priekšmeti, daiļamata izstrādājumi, video, instalācijas, kinētiskās u.c. mākslas priekšmeti, tiem jābūt telpiskiem, taču vienlaikus arī viegli pārvadājamiem (fotogrāfijas, zīmējumi un kulinārijas izstrādājumi netiek pieņemti, tāpat kā priekšmeti, kas jau tiek izplatīti tirdzniecībā). Ikviens dalībnieks (individuāls dalībnieks, uzņēmums vai dalībnieku grupa) konkursam var pieteikt līdz pat trim darbiem vai darbu komplektiem. Ārpus Japānas dzīvojošie dalībnieki konkursā piedalās bez reģistrācijas maksas.  

Konkursa noteikumi un informācija par pieteikšanās kārtību atrodama Nakajas Ukičiro Sniega un ledus muzeja mājas lapā (klikšķināt šeit)

Pieteikumu iesniegšanas termiņš Sniega dizaina konkursam ir 2015. gada 30. aprīlis.

Labākie darbi, žūrijas vērtējumā, saņems naudas balvas no aptuveni EUR 374 līdz EUR 3739 apmērā.

Sniega dizaina darbi no Latvijas guva augstu vērtējumu iepriekšējo gadu konkursos, piemēram, mākslinieces Baibas Rīteres darbs saņēma augstāko novērtējumu 2007. gadā, bet 2009. gadā vairāki latviešu dizaina darbi tika iekļauti konkursa labāko darbu izstādē.

Kagas pilsētā dzimušais fiziķis, dabas formu pētnieks Ukičiro Nakaja (1900-1962), kura vārdā nosaukts Sniega un ledus muzejs, ir pirmais zinātnieks, kuram laboratorijas apstākļos 1936. gadā Hokaido Universitātē izdevās izaudzēt sniega kristālu. Ukičiro Nakaja izveidoja arī vispārējo dabisko sniega kristālu klasifikāciju. Tādēļ Sniega dizaina konkursa mērķis ir popularizēt darinājumus sniega kristālu vai ledus formā, vai tādus, kuri asociatīvi stāsta par sniega un ledus pasauli. Nakajas Ukičiro Sniega un ledus muzejs, dibināts 1994. gadā, jau desmit gadus īsteno sadarbības projektus ar Latviju sniega kultūras jomā.