Meklēt
Izvēlne

Jaunieši aicina 4. maijā orientēšanās spēlē iepazīt vēsturiskās Latgales kongresa norises vietas Rēzeknē

Latvijas Mākslas akadēmija un Latvijas valsts simtgades Jauniešu rīcības komiteja aicina ceturtdien, 4. maijā, piedalīties tematiskās orientēšanās sacensībās un baudīt daudzveidīgu kultūras programmu Latgales kongresa simtgades svinību noskaņās Rēzeknē.

Papildus oficiālajai Latvijas valsts simtgades svinību atklāšanas un Latgales kongresa simtgades svinību programmai, Latvijas Mākslas akadēmijas jaunieši aicina iesaistīties daudzveidīgās aktivitātēs, kas veicinās interesi par pilsētas un reģiona vēsturi, saistošā veidā mudinās uzzināt par Latgalei un Latvijai nozīmīgām personām, kuras veicinājušas valstiskumu un valsts tapšanu, kā arī iepazīstinās ar jaunajiem talantiem mūzikā un mākslā.
Jauniešu organizētā pasākumu programma sāksies no plkst. 14.00 pie teātra studijas "Joriks", orientēšanās stafetes dalībnieku līdzjutējus un pasākuma viesus aicinot iepazīt ievērojamo valstsvīru un garīdznieku Franci Trasunu jauniešu veidotajās teatralizetajās improvizācijās. Savukārt, no plkst. 15.00 ikviens aicināts uzkavēties pie Latgales vēstniecības Gors, kur būs iespēja baudīt literārus lasījumus neformālā gaisotnē un no plkst. 16.00 doties uz jauniešu iemīļoto kebabnīcu “Ausmeņa kebabs”, kura terasē skanēs laikmetīgās mūzikas koncerts.
Orientēšanās stafetes starts un finišs plānots skvērā pie upes, netālu no Latgales vēstniecības GORS. Orientēšanās stafete ilgs aptuveni pusotru līdz divas stundas un tā būs lieliska iespēja ikvienam jaunatklāt nozīmīgākās vietas Rēzeknē un aizraujošā veidā izzināt Latgales kongresa tapšanas un norises pieturas punktus pilsētvidē. Pieteikties orientēšanās stafetei būs iespējams no plkst. 9.00 - 9.45 Rēzeknes pilsētas domē, kā arī no plkst. 11.00 - 13.00 Rēzeknes Kultūras un atpūtas parkā vai pirms stafetes starta pie Latgales vēstniecības Gors. Stafetes noslēgumā gaidāma uzvarētāju apbalvošana un svinīga ābeles kociņa stādīšana, lai godinātu Pirmā Latgales latviešu kongresa norisi un vienu no tā idejas autoriem un organizatoriem - Franci Trasunu.
Franča Trasuna - latgalieša, neparasti apdāvināta, aktīva un vispusīga politiķa, uzstādījums: ”Latgalei, Kurzemei un Zemgalei ir jāapvienojas!” īstenojās 1917. gada 26.aprīlī (pēc jaunā stila 9.-10. maijā) Rēzeknē, pirmajā Latgales latviešu kongresā. Lēmums apvienoties ar Kurzemi un Vidzemi ceļā uz neatkarīgu valsti kļuva par pagrieziena punktu Latvijas neatkarības iegūšanā.
Savukārt visi tie, kas 4. maiju svinēs galvaspilsētā, aicināti piedalīties Latvijas Mākslas akadēmijas organizētajās aktivitātēs Brīvības bulvāra svētku ietvaros pie Ministru kabineta ēkas un Esplanādē. Šī ir diena, kurā pie balti klātiem galdiem svinam Latvijas otro dzimšanas dienu - mūsu PAR dienu, pieminot 1990.gada 4.maiju, kad Latvijas PSR Augstākā padome pieņēma deklarāciju Par Latvijas Republikas neatkarības atjaunošanu - lēmumu, kas atjaunoja Latvijas suverenitāti. Latvijas valsts simtgade ir mūsu iespēja godam un cienīgi, lepni un priecīgi svinēt valsts simto dzimšanas dienu, izstāstīt Latvijas stāstu un veidot nākotnes Latviju.

Jauniešu organizētās aktivitātes pilsētā:
15.00 - 18.00 Orientēšanās stafetes starts, noslēgums un apbalvošana pie Latgales vēstniecība GORS (skvērā pie upes), Pils iela 4.

14.00-16.00 Teātra - Studijas “Joriks” veltījums Francim Trasūnam Latgales Simtgades kongresa ieskaņās (Atbrīvošanas aleja 72).
15.00-18.00 Latvijas Mākslas akadēmijas Latgales filiāles radošās darbnīcas un literārie lasījumi pie Latgales vēstniecības GORS (Pils iela 4, skvērā pie upes).
16.00-18.00 Laikmetīgās mūzikas koncerts “Ausmeņa kebabs” terasē (N.Rancāna iela 41).