Meklēt
Izvēlne

JAUNO KERAMIĶU IZSTĀDE “AugšUP”

No 7. līdz 27. decembrim ziedu salonā "Ar putniem" būs skatāma Latvijas Mākslas akadēmijas keramikas apakšnozares Maģistrantūras 1. kursa gupas izstāde "AugšUP". 
Izstādē piedalās Helēna Štrausa (Vācija), Daina Zilauce, Beatrise Kaktiņa, Megija Zonne, Diāna Drozdecka.

Piecu autoru kopprojekts, kurā katrs darbs raisa noskaņu par gaisīgo, lidojošo, gaišo. Šajos papīra porcelāna darbos, interpretējot tēmu “AugšUP”, iedvesma gūta no apkārtējās dabas, dzīvības formām jūrā un Mongolfjēru  radītājiem gaisa baloniem, savienojot porcelāna darbus ar gaismas elementiem. Spilgtas sfēras un dažādas stilizētas formas veido savu bezsvara ceļu, ar silto gaismu izlaužoties cauri tumsai.
Keramikas izstāde “AugšUP” aicina vērotāju tumšajā, sarežģītajā laikā pievērsties gaišumam, gaismai, paskatīties augšup. Gaisīgi, netradicionāli porcelāna gaismas objekti, kas vedina aizsapņoties, vienlaikus parādot materiāla izmantošanas daudzveidību. Autores radījušas estētiskus, smalkus gaismas objektus, kuru kopējā kompozīcijā, mijiedarbībā un detaļās kavēties sabiedrisko transportu gaidošam cilvēkam vai garāmgājējam. Iespēja tumšajā, aukstajā laikā ienest sevī gaismu un iekšēji sasildīties. Kas ir tas, kas liek tiekties uz augšu, uz Gaismu?

Izstāde skatāma no 7. līdz 27. decembrim Brīvības ielā 85, Rīgā, ziedu salonā "Ar putniem".